Yaşam

Erkek Giyim Modelleri

 

 

1.Pantolon

 

Erkek giyim tarzının ilk parçalarından olan pantolon; kot, kumaş, keten gibi seçenekleri ile her kıyafete uyum sağlayan bir alt giyim türüdür.

 

2.Tişört

 

Yaz mevsiminde hemen hemen her gün giyilen tişört, pantolonların tamamlayıcısı olan bir üst giyim türüdür. Aynı zamanda, pantolon-tişört kombini en çok giyilen kıyafetlerdendir.

 

3.Gömlek

 

Uzun ve kısa kol gömlek türleri, hem şık hem spor tarz oluşturabilecek bir kıyafet türüdür. Resmiyette de, günlük olarak da sıkça giyilir.

 

4.Ceket

 

Takım elbiselerin en gözde parçası olarak, kumaş ceketler kullanılır. Günlük ceketler ise, sıradan kullanım için güzel kombinler ortaya çıkarırlar.

 

5.Yelek

 

Kolsuz olarak giyilen bir kıyafet türüdür. Düğmeli ve fermuarlı modelleri bulunur. Takımlarda, iç yelek olarak kullanılır. Kışlık yün yelekler, sıcak tutmaya yarar.

Sıradaki Haberi Oku  Tekstilcinin gözü uçuşların yeniden açılmasında Bursalı tekstilciler | Uçuşlar açılsın yeni ihracat rekorları kıralım

 

6.Takım Elbiseler

 

Ceket, pantolon, gömlek, kravattan oluşan; resmi kıyafet türüdür. Şık ortamlar için giyilmektedir.

 

7.Eşofman Takımları

 

En rahat hissettiren ve iki parçadan oluşan kıyafet çeşididir. Genellikle, spor yaparken giyilmektedir.

 

8.Kaban, palto, mont

 

Kışlık kıyafet türleridir. Soğuklardan korunma amaçlı giyilmektedir.

 

9.Kazak

 

Kışın ısınmaya yardımcı olan; kalın, yünlü kıyafetlerdir. V yaka, yuvarlak yaka boğazlı gibi modelleri bulunmaktadır.

 

10.Sweatshirt

 

Spor tarzın bir parçası olan sweatshirtler, rahatlığı ön planda tutan salaş kıyafetlerdir. Günlük olarak giyilmektedirler.

 

11.Şort ve Kapriler

 

Yaz mevsiminde giyilen kıyafetlerdir. Kısa paça boyları ile pantolonlardan farklılık gösterirler. Genellikle; tatillerde, plajlarda tercih edilmektedirler.

 

Hangi Kıyafete Nasıl Kombin Yapılmalı?

Sıradaki Haberi Oku  Beşiktaş – Kasımpaşa karşılaşmasında son detaylar

 

Kot pantolonların, her yerde her kıyafete uyum sağladığı ve bu sebeple çokça giyildiği açıkça bilinmektedir. Sıradan bir tişört ile de giyilebilir. Şık bir ceket ile de.. Gömleklerde de aynı etkiyi görmek mümkündür. Takım elbiselerle de uyum sağlarlar, kotlarla da. Tişörtler, ceket içinden veya herhangi bir kotun üzerine giyilebilir. Ceketler, kumaşına göre yaz-kış kullanılabilen bir nitelik taşır. Bu sebeple, yazlık da kışlık da kombin yapmak mümkündür. Kazaklar ve tişörtler ile giyimi tercih edilebilir. Yelekler, tişört, kazak ya da gömlek ile giyilebilmektedir. Kışlık dış giyim kıyafetleri olan palto-kaban ve montlar; spor ya da resmi elbiselere kombin yapılabilir. Şort ve kapri modelleri, yalnızca yaz mevsiminde tercih edilebilecek kıyafetler arasındadır.

 

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi Yapılmalı!

Sıradaki Haberi Oku  Yaşam Koçları Ne Yapar?

 

Kıyafet konusunda, herkesin az çok fikri bulunur. Kimisi, vücudunu tanıyarak doğru seçimler yapar . Modayı takip eder ve ona uygun hareket eder. Kimisi ise; kulaktan dolma bilgiler ile yanlış kombinlemeler yaparak, rüküş gezer. Peki, doğru kombin nasıl yapılmalıdır?

 

Öncelikle, vücut yapısı iyi analiz edilmeli ve ona göre kıyafet seçimi yapılmalıdır. Kilolu bir erkeğin, dar kalıplı elbiseler ile şık görüntü sergilemesi beklenemez. Tam tersi de olabilir. Zayıf yapıdaki bir vücut, salaş ve bol kıyafetler içinde kaybolmamalıdır.

 

Sonrasında, renk uyumu çok önemli. Her şeyde olduğu gibi, kıyafetler arasında da bir ahenk vardır ve bunu yakalamak gerekir. Birbirine sırıtan renklerdeki kombinlerden kaçınmak gerekir. Satın almak için tıklayınız: https://www.wessi.com/