Uncategorized

Esans Hammaddeleri

Opaq Kimya ve Kozmetik firması koku üretimi yapan bir firmadır. Kokukelimesi aslında oldukça genel bir yaklaşımdır. Koku kelimesinin detaylarına indiğimizde aroma, esans ve parfümesansı yer almaktadır. Opaq firması tüm bu ürünleri, en kaliteli ve sağlıklı şekilde üreten firmalardan bir tanesidir. Firmanın üretim tesisleri son teknoloji cihazlarla donatılmıştır. Aynı zamanda çok steril bir alandır. Üretimden satışa kadar her personel, işinde uzman, eğitimli ve tecrübeli kişilerdir.

Opaq firması tarafında üretilen aromaçeşitleri gıda aromalarıdır. Bunlar üretildiği hammaddenin karakteristikkokuve tat özelliklerini birebir taşıyan maddelerdir. Su bazlı, yağ bazlı ve toz formda olabilmektedirler. Özellikle pastacılık ve gıda sektöründe kullanılmaktadırlar. Birçok çikolata, bisküvi, dondurma ve bu tür gıdalar gıda aromaları ile renklenen ve tatlanan ürünlerdir.

Sıradaki Haberi Oku  DR. Muammer Yıldız DSÖ’nün koronavirüs açıklaması aşı ve ilaç çalışmalarını hızlandıracaktır

Esans Üretimi

Opaq firması esans üretimi konusunda başarılı bir firmadır. Üretilen esanslar güzel kokuveren ve üretildiği hammaddenin özelliklerini taşıyan, uçucu sıvılardır. Esans üretimi esnasında iki farklı hammadde kullanılmaktadır.

Esans hammaddelerinden birisi natürel maddelerdir. Bu maddeler doğada yer alan bitkilerden veya hayvan salgılarından elde edilmektedir. Uçucu özelliği olan natürel maddeler elde edilirken birçok fiziksel metot kullanılmaktadır. Bitkisel menşeili olan hammaddeler bitkilerin çiçeklerinden, meyvelerinden, tohumlarından, gövde ve hatta köklerinden bile alınabilmektedir. 

Diğeresans hammaddesi ise kimyasal maddelerdir. Bu maddeler çoğunlukla organiktir. Üretim süreci natürel hammaddelere oranla daha komplikedir. Ülkemizde üretimi pek yaygın ve çeşitli değildir. Esans üretiminde kullanılan kimyasal hammaddelerin saflık oranı % 100 olmamalıdır.  

Sıradaki Haberi Oku  LUIS BIEN'e Hoşgeldiniz!