Teknoloji

Fırının Çakmağı Çalışmıyor, Çakmıyor Sorunu ve Çözümü

Gelişmeye devam eden beyaz eşya ve ev teknolojileri ile birlikte her mekanda yaşam standartlarının en yüksek seviyelere çıkartılabilmesi sağlanıyor. Özellikle de gün içerisinde yapılacak her işlem için bir elektronik ürünün bulunduğu günümüzde çakmaklı fırınlar oldukça yoğun talep görüyor. Mutfaklarda yemek veya tatlı yaparken ocağın kullanmak istenmesi durumunda ocaklı fırınlar, artık çakmaklı özellikleri ile kolay bir şekilde ateşlemenin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu sayede çok uzun süre harici çakmak ile ocağı yakmaya çalışmakla ve güvenlik riskleri ile karşı karşıya kalmakla uğraşılması gerekmiyor. Ancak sıkça kullanılan fırının çakmağı ne kadar kaliteli olursa olsun zaman içerisinde çeşitli sebeplere bağlı olarak arızalanabiliyor. Arızalanmış bir fırın çakmağı için Bulgurlu Arçelik Servisiuzman teknikerleri tarafından yapılan hızlı müdahaleler ile en kısa zaman dilimlerinde yeniden dinamik bir şekilde kullanılabilir duruma getirilmesi sağlanıyor.

Sıradaki Haberi Oku  IP Santral Distribütörü Nolto

Fırın Çakmağı Neden Çalışmaz?

Ocaklı fırın modellerinde bulunan ve ateşlemeyi çok basit bir hale getiren çakmak özelliğinin kullanımı sırasında yaşanan sorunların etkin bir şekilde çözümü sağlanabilmektedir. Ancak ocaklı fırınların çakmağının çakmaması yani çalışmaması durumunda bu sorunun yaşanmasına neden olabilecek birden fazla olasılık gündeme gelir. Bu olasılıkların uzman Kurtköy Arçelik Servisi teknikerleri tarafından değerlendirilerek, hangisinden kaynaklı olduğunun tespit edilmesi gerekir. Bu kapsamda fırın çakmağının çalışmaması, ateşleme mekanizmasının arızalanmış olması, yerinden çıkmış olması, gaz akışının sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmiyor olması ve yanı sıra elektrik akımı taşıyan kablo bağlantılarında problem olması gibi olasılıklar söz konusu olur.

Fırın Çakmağı Arızası Nasıl Giderilir?

Ocaklı fırın çakmağının arızalanmış olması durumunda fırınınızın dinamik bir özelliğini/fonksiyonunu kullanamazsınız. Bununla birlikte ciddi bir güvenlik riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Çünkü fırınınızın bağlı bulunduğu doğalgaz kaynağı ve yanı sıra elektrik akımı gibi hayati risk taşıyabilecek faktörler mevcuttur. Bu nedenle fırın çakmağında arıza olduğunu fark ettikten sonra en hızlı şekilde Örnek Mahallesi Arçelik Servisimerkezi hizmetlerinden yardım alınması gerekir. Fırın teknolojisini yakından tanıyan uzman teknikerler fırın çakmağı veya fırın çakmağına akım taşıyan kabloları kontrol ederek, arızalı olan parçayı tespit eder ve sorunun çözümünü yerinde sağlar. Aynı zamanda da ateşlemenin gerçekleştirilememesine yol açabilecek olasılıklardan birisi olan fırının doğalgaz akışının engellenmesine neden olacak tıkanıklık ve diğer teknik arıza olasılıkları da uzmanlarınca kontrol edilir. Bu kontrollerde tespit edilen arızalar için gerekli onarım müdahaleleri yerinde gerçekleştirilir.

Sıradaki Haberi Oku  Boru hattı Isıtma Sistemi Hakkında Bilgiler