Doğum öncesi borçlanma çıkacak mı
SGK Haberleri

Sgk Öncesi Doğum Borçlanması Son Haberler 2019

Sigorta öncesi doğum borçlanması sigortadan önce doğum olan ve bu doğumu borçlanmayan kadınların en önemli talepleri arasında yer alıyor. Bildiğiniz gibi kadınlar ilk defa sigorta, bağkur ya da herhangi bir kapsamdaki tescilden sonra doğan çocuk için doğum borçlanması yapabilirken sigorta tescilinden önce doğan çocuklar için yapamıyor.

Erkek çalışanlara sigortadan önce ya da sonra olması farketmeksizin askerlik borçlanması hakkı verilirken aynı hak kadınlara sağlanmıyor. Bu yüzden de sgk öncesi doğum borçlanması için talepler yoğun bir şekilde devam ediyor.

Sigorta öncesi doğum borçlanması 2019

Doğum borçlanması kadınlara sigortadan sonra doğan çocuklar için hizmet borçlanması sağlayan bir düzenlemedir. Kadın ilk tescil tarihinden sonra doğan üç çocuğa kadar borçlanma yapabilmekte. Her bir çocuk için doğumdan sonraki 24 aylık dönemde adına prim ödenmemiş olması kaydı ile 720 güne kada ve toplamda da 2160 güne kadar borçlanma yapılabilmekte. Borçlanma sigorta başlangıç tarihini etkilemediğinden borçlanma yapıldığında emeklilik şartlarında bir değişiklik olmayacaktır.

Sıradaki Haberi Oku  Rapor Parası Sorgulama 2019

Eğer doğumdan önce sigorta başlangıcı yoksa ve ya staj ya da çıraklık kapsamında da giriş bulunmuyorsa bu hak sağlanmıyor. Yine aynı şekilde doğum sonrası 24 aylık sürede prim ödenmesine devam edildiyse bu süreler de borçlanma hesabından düşülüyor. Peki sgk öncesi doğum borçlanması çıktımı ya da şöyle soralım sigorta öncesi doğum borçlanması çıkacakmı ?

Sigorta öncesi doğum borçlanması ne zaman çıkacak 2019

Şu anda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni bir torba yasa hazırlığı var. Torba yasada birçok kesimi de yakından ilgilendiren düzenlemeler mevcut. Ancak torba yasayı incelediğimizde ssk oncesi dogum borclanmasi konusunda bir düzenlemeyi göremiyoruz. İlerleyen günlerde gelecek torba kanunlarda doğum borçlanması 2019 hakkında bir düzenleme olur mu hep beraber bekleyip görmek lazım.

Sıradaki Haberi Oku  Berat Albayrak'tan Emeklilik Açıklaması! Yeni Emeklilik Sistemi Nasıl Olacak ?

Sgk son dakika haberleri doğum borçlanması gelişmelerini sayfamızdan takip edebilirsiniz.

2019 SGK doğum borçlanması günlük ne kadar oldu ?

Asgari ücret açıklandıktan sonra 01 Ocak 2019-31 Aralık 2019 tarihleri arasında doğum borçlanması için başvuru yapacakların günlük ödeyecekleri en düşük ve en yüksek borçlanma tutarları da belli oldu. Buna göre 1 günlük en düşük borçlanma tutarı 27,28 TL olacakken en yüksek ise 204,67 lira olacaktır.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri