bayramdan önce emekli maaşları
SGK Haberleri

Emekli Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek

Emekli maaşları ve emekli bayram ikramiyeleri bayramdan önce ödenecek. Emekli aylıklarının ödeneceği tarih emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirlenecek. Ayrıca emekli bayram ikramiyelerinin de 27 Mayıs 2019-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor.

2019 Ramazan Bayramı öncesi emekli maaşları ne zaman yatacak ?

Bayram bu yıl 4 Haziran 2019 Salı Günü başlıyor ve 6 Haziran günü son buluyor. Bayramın ay başına denk gelmesi ve zaten hali hazırda emekli aylıklarının da ay sonunda ödeniyor olması nedeni ile Haziran ayı ssk ve bağkur emekli maaşlarının erken ödenmesi beklenmiyor. Emekli sandığı emeklileri bayramdan önce maaşlarını 01 Haziran 2019 tarihinden itibaren alabilecekler.

SSK emekli maaşları 17 Mayıs 2019 tarihi ile 26 Mayıs 2019 tarihleri arasında yatacakken bağkur emekli aylıkları ise 25 Mayıs 2019-28 Mayıs 2019 tarihleri arasında hesaplara aktarılacak.

Sıradaki Haberi Oku  Bakıcı Teşviki 2019

2019 Ramazan bayramı öncesi emekli bayram ikramiyeleri

Emekliler bu yıl da hem ramazan bayramından önce hem de kurban bayramından önce emekli bayram ikramiyesi alabilecekler. Emeklinin kendisine ödenecek ikramiye tutarı 1000 lira olacakken hak sahiplerine hisseleri oranında ödeme sağlanacak. Emekli ikramiyelerinin 27 Mayıs 2019 tarihi ile 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında emekli maaş hesaplarına aktarılması bekleniyor.

İkramiyeden ilk defa aylık bağlanacak olanlar da yararlanacak. Emekli maaşı 01 Mayıs 2019 tarihi itibariyle bağlananlar ikramiye hakkından yararlanabilecekler.

Emekli maaşı sorgulama

Emekli maaşınız ve ikramiyeniz ödenmediyse durumunu, hangi tarihte yattığını, emekli maaşınızda kesinti olup olmadığı gibi bilgileri e devlet sistemi aracılığı ile kolayca sorgulayabilirsiniz. Her bir sigortalılık türü için sorgulama işlemleri ayrı menülerden yapılmaktadır. www.turkiye.gov.tr adresinden T.C. numaranız ve e devlet kullanıcı bilgileriniz ile sisteme giriş sağladıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu bölümünde;

  • SSK emekli maaşı sorgulaması için 4A Aylık Bilgisi,
  • Bağkur emekli maaşı sorgulaması için 4B Aylık Bilgisi,
  • Emekli sandığı maaş sorgulaması için 4C Aylık Bilgisi,
Sıradaki Haberi Oku  Bağkur Primi 2019

Menüsünden sorgulama yapabilirsiniz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri