Genel, SAVUNMA

Özel Güvenlik Hizmetleri

Özel güvenlik hizmetleri hukuken gerçek veya tüzel kişi özelliği taşıyanlara yaşam, mülkiyet, zilyetlik ve işletme yönetim hakları konusunda koruma sağlanması hizmetlerini ifade eder. Herhangi bir saldırı anında güvenlik sağladıkları kimseleri korumakla yükümlü olan özel güvenlik çalışanları hem özel hem de kamu sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlara yardımcı olabilmektedir.

Ülkemizde son dönemde oldukça rağbet gören bir hizmet olan özel güvenlik hizmetleri; kendi içinde de farklı yönlere sahiptir. Özel güvenlik hizmeti sunacak kimselerin seçilmesinden işe alınmasına varan süreç oldukça titizlikle sürdürülür. İnsanların ve kurumların canlarını – mallarını teslim ettikleri özel güvenlik çalışanları adeta polisler kadar önemli görevler üstlenir.

Türkiye’de Özel Güvenlik Hizmetleri

Ülkemizde Özel Güvenlik Hizmetleri genel anlamda polis ve jandarma kuvvetleri tarafından sağlanmaktadır. Belediye sınırları içerisinde kalan bölgelerde polis güçleri asayişi sağlarken köy ve kırsal bölgelerde güvenlik jandarmalardan sorulur. Ancak bazı özel alanlar vardır ki güvenlik özel olarak sağlanır. İşte buralarda birey ve kurumlar özel güvenlik hizmetleri adı verilen hizmetlerden faydalanmayı tercih ederler.

Sıradaki Haberi Oku  Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Fabrika girişlerinde, sitelerde ve bazı diğer alanlarda hizmet sunan özel güvenlik personeli; amaca yönelik olarak silahlı veya silahsız olabilmektedir. Hem özel güvenlik personelinin sertifikası hem de işin mahiyeti gereği ortaya çıkan bu farklılık hizmetin kapsamında da bazı değişikliklere yol açabilir. Ülkemizde 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri Kanunu uyarınca düzenlenen güvenlik hizmetleri güvenlik ihtiyacını karşılarken ortaya çıkacak durumlarda söz konusu kanuna bağlıdır.

Ritim Grup Özel Güvenlik Hizmetleri

Özel güvenlik hizmetleri konusunda siz de ihtiyaçları olan bir kuruluşsanız Ritim Grup ayrıcalıkları ile güvenlik hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Özel güvenlik konusunda yılların deneyimi ile gelen her talebi karşılamayı amaçlayan firmamız ister silahlı ister silahsız özel güvenlik personelini sizlere yönlendirir.

Sıradaki Haberi Oku  Havuzlarınızı Polline İle Güzelleştirin

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca düzenlenen hak ve yükümlülükler doğrultusunda güvenilir ve tecrübeli personel kadrosuna sahip Ritim Grup hizmet sağladığı yüzlerce iş ortağından yüksek memnuniyet bildirimi almıştır. Siz de hem özel güvenlik hizmetleri almak hem de aldığınız hizmetten memnun kalmak için bizi tercih edebilirsiniz. Bunun için bizleri aramanız yeterli!