Sağlık

Hamilelik Belirtileri

Hamilelik Belirtileri

Hamilelik kadın hayatında sayılı yaşanan bir dönemdir. Birçok kadın kulaktan dolma bilgiler ile hamile olduğunu sanır. Peki, hamile olduğumu nasıl anlarım? Hamilelik belirtileri mide bulantısı, mide yanması, adet gecikmesi gibi herkes tarafından bilinen belirtiler değildir. Hormonal değişime bağlı olarak kadının vücudunda bazı değişiklikler oluşur. Göğüslerde hassasiyet, aşırı cinsel istek, kokuya hassasiyet, uyku hali diğer belirtilerdir. Tıbbi olarak kanda beta hcg denilen hormonun pozitif çıkması ile kesin teşhis konur.

Bulantı ve Kusma

Hamileliğin ilk belirtilerinden biri olan bulantı ve kusma daha çok ilk haftalarda görülür. Çoğu kadında ilk üç ayda geçerken bazı kadınlarda uzun sürebilir. Hafta hafta gebelik ve belirtileri için siteyi ziyaret edebilirsiniz. Bulantı durumlarında neler yapabilirsiniz veya nasıl bir yol izleyebilirsiniz, bu bilgileri siteden alabilirsiniz. Site medikal bir site değildir.

Sıradaki Haberi Oku  Psikolog Psikoterapist İbrahim Ağır

Tamamen bilgilendirme ve tavsiye amaçlıdır. Denenmiş bitkisel yöntemleri güven doğrultusunda siteden alabilirsiniz. Anne adayının merak ettiği birçok soru sitede mevcuttur. Sizlerde Akçadağ escort siteye girerek tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Denenmiş onca yöntem ve tavsiyeleri ücretsiz şekilde alabilirsiniz.