Gündem

ZION LACROIX’NIN MODA FİLMİ SES GETİRDİ

Milano’da yaşamını sürdüren İstanbul doğumlu sanatçı Doğa Vurgun, Zion Lacroix adını kullanarak yayımladığı eserleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Global markalarla yürüttüğü projeler ile İtalya ve Türkiye’de birçok moda, kültür & sanat dergisinde işleri yayımlanan Zion Lacroix’nın; çekimlerini Milano’da gerçekleştirdiği son moda kısa filmi “Prelude”, Milano Moda Haftası’ndaki gösteriminin ardından New York’un kalbi Times Meydanı’nda da izleyicilerle buluştu.

“Prelude” ile izleyicilerden tam not alırken Avrupa’da ülkemizin genç ve yaratıcı yüzünü temsil eden Zion Lacroix, post-prodüksiyon aşamasındaki yeni kısa filmi “The Sixfold” (Altılılar)’un festival yolculuğuna başlayacağı tarihin 2021’in son çeyreği olacağını işaret ediyor.

Dominique Appia’nın “Entre les Trous de la Mémoire” tablosuyla henüz çok küçük yaşlarda tanışmasının da etkisiyle hikayeler anlatmaya başlayan, “tepkisizlik, sahtelik ve toplumsal baskı” kavramlarını irdelediği işleriyle Avrupa ve İstanbul arasında bir köprü kuran yönetmen; sanatın farklı dallarını da bir araya getirmeyi başarıyor. Kısa filmleri ile kaçışı, inkârı, ötekileştirmeyi ve dışlanmayı en çıplak haliyle gözler önüne seren Lacroix, yakında yayımlayacağı kitabı ile hayata ve sanata bakışını başka bir pencereden takipçileri ile buluşturmayı planlıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Piyasalarda bugün

Mezun olduğu Saint-Benoît Fransız lisesinde geçirdiği senelerde yer altı kültürüyle tanışmasının ardından absürdizm, septisizm, erotizm ve travmalar arasında kurduğu bağ ile “Yarın için heyacanımızı ne zaman yitirdik?” sorusuna cevap arayan sanatçı, sahte ile gerçek arasındaki ince çizgiyi, kendine has üslubuyla kaleme alıyor.

2016’da Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarım bölümünden mezun olduktan hemen sonra tamamladığı yüksek lisans eğitimini aldığı akademide ders vermeye devam eden Lacroix, 2018’den bu yana öğrencilerle olan iletişiminin iletişiminin de beslendiği kanallardan biri olduğunu ekliyor.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri