Gündem

Yücel Çelikbilek vefat etti

Yücel Çelikbilek, 13 Şubat’ta geçirdiği rahatsızlık üzerine Beykoz Devlet Hastanesine kaldırılmış, tedavisine daha sonra Koç Üniversitesi Hastanesi’nde devam edilmişti.

Çelikbilek, bir süredir tedavi gördüğü Koç Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını kaybetti.

Çelikbilek’in cenazesi Büyük Çamlıca Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardındanyolculuğuna uğurlandı.

YÜCEL ÇELİKBİLEK KİMDİR?

1951 yılında Kars’ta doğan Çelikbilek, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile Mahalli İdareler Enstitüsü’nü bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ndeidarelerle ilgili yüksek lisans çalışması yaptı.

1985 yılından itibarenkurulu üyeliğini yaptığı İlim Yayma Cemiyetinin, 2002–2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi.

Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfının başkanlığını da yapan Çelikbilek, 1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. 1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçilen Çelikbilek, 1999 yılından itibaren 10süreyle İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarakyaptı.

Sıradaki Haberi Oku  Hırvatistanda 5.3 büyüklüğünde deprem

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yerÇelikbilek, Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.2009 ve 2014 yıllarında Beykoz Belediye Başkanı seçilen Çelikbilek, evli ve 9 çocuk babasıydı.