Gündem

YÖK Başkanından öğrencilere: Evde kalın

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, koronavirüs tedbirleri kapsamında öğrencilereyaptı.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Saraç, “Sevgili öğrencilerimiz, geleceğimizin teminatı olan sizlerin veailelerinizin telaşa kapılmamalarını ve ilgili bütün devlet yetkililerimizin tavsiyelerine uymalarını öneriyoruz.” dedi.

EVDE KAL, UZAKTAN EĞİTİM AL

Saraç, koronavirüs nedeniyle bir süreverilen yükseköğretime 23 Mart Pazartesi günü dijital imkanlar ve uzaktan öğretimle devam edileceğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

OKUMA TAVSİYELERİ

“Geleceğimizin teminatı olan sizlerin veailelerinizin telaşa kapılmamalarını ve ilgili bütün devlet yetkililerimizin tavsiyelerine uymalarınızı öneriyoruz. Hepinizin mümkün olduğunca evde kalarak bu süreci toplu ortamlardan uzak, sağlıklı bir şekilde geçirmenizi özellikle tavsiye ediyoruz.Bu müddet içinde evinizde Yahya Kemal’i, Kemal Tahir’i, Tolstoy’u, Mehmet Akif’i veya sohbetiyle kendinizihissettiğiniz herhangi bir romancıyı, şairietmenizi, onların kitapları ile içinde bulunduğunuz odanızı, evinizi sınırsız genişliğe çevirmenizi de ihmal etmeyin.

Sıradaki Haberi Oku  Meslek liseleri antijen kiti üretti

VİRÜSÜ BAHARDA YENECEĞİZ

Bu salgın hastalığı ülkece en az zararla, devlet-millet bütünlüğü ve dayanışma içerisinde başarıyla atlatacağımıza olan inancımız tam. Kışın çıkan bu virüsü bahar aylarında inşallah hepyeneceğiz. Bahar ayları bir muştudur, tabiatın yeniden canlanmasıdır, kendisini yenilemesidir.Bu topraklar geçmişte de pek çok devirde ne sıkıntılar, işgaller, yangınlar, depremler, zorluklar gördühereskisinden dahabir şekilde bubaşını göklere doğru uzattı. Bu sefer de inşallah böyle olacak.Bu milletin istikbali sizsiniz. Sizler bu ülkenin alternatifi olmayan değerlerisiniz. Bunu biliyoruz ve sizler için çalışıyoruz. Bu hususta bütün üniversitelerimizinrektörlerinin de aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.”

YÖK Başkanı Saraç’ın çağrısına bazı rektörler de “Evde Kal Uzaktan Eğitim Al” etiketi ile destek verdi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri