V-Mark Vegan Belgelendirme Hizmetleri

V-Mark Vegan Belgelendirme Hizmetleri

Her geçen yıl daha fazla ilgi gören vegan ve vejetaryen beslenme anlayışı hayvan sömürüsüne engel olduğu gibi insan sağlığı için de faydalı bir beslenme şeklidir. Bu nedenle vegan belgelendirme yapılan ürünler geniş pazarlarda yer alır ve tüketiciler tarafından değerli kabul edilir.

Bir ürünün vegan gıda olduğunun iddia edilmesi her zaman yeterli değildir. Ürünün içeriğinde hayvansal gıda olmadığı, üretim aşamalarında hayvanlara zarar verilmediği, içeriğindeki ürünlerin ya da nihai ürünün hayvanlar üzerinde test edilmediği kanıtlanmalıdır. V-Mark logosu taşıyan ürünler tüm şartları sağlamış kabul edilir. Çünkü bu logoyu kullanabilmek için vegan sertifikası alınması gerekir.

Uygunluk Denetimleri

Vegan sertifikası verebilmek için bir kuruluşun uluslararası akreditasyonları sağlamış olması, tarafsızlığını ve bağımsızlığını koruması gerekir. Ayrıca bir ürüne vegan sertifikası verilmeden önce ürünün içeriği ve üretim koşulları sıkı şekilde denetlenir. Gereği halinde müfettişler görevlendirilir. Tüm uygunluk denetimleri yapıldıktan sonra sertifika verilebilir. Alınması sıkı şartlara bağlanmış logoya sahip olan ürünler vegan tüketiciler tarafından güvenle satın alınabilir.

Sıradaki Haberi Oku  Binali Yıldırımın kayınvalidesi hayatını kaybetti