Gündem

Trendyol’un sahibi Alibaba, Türkiye’de Çin mahallesi kurmak için kolları sıvadı

 

 e-ticaret devi Ali Baba’nın Trendyol ekibine Çin Mahallesi kurmak için 2 bin dönüm üzeri arazi satın alma talimatı verdiği kulisi, hem projenin nerede gerçekleşeceğine dair merak uyandırdı, hem de arazi fiyatlarında hareketliliğe neden oldu.

 

Para dergisinin haberine göre, Alibaba, dünyanın önemli metropollerinde Çinli nüfusun yoğunluklu yaşadığı ve Çin kültürünün hüküm sürdüğü Çin mahallesinin bir örneğini Türkiye’de kurmak için kolları sıvadı. Para dergisinde yer alan haberde Alibaba’nın sahibi olduğu Trendyol’un yöneticilerine 2 bin dönüm üzeri arazi bulmak ve Çin mahallesinin altyapısını oluşturmak için çalışmalara başlamaları talimatını verdiği öne sürüldü. Para dergisinin duyumuna göre projenin çizildiği, yer belirlenir belirlenmez ise proje yatırımının başlayacağı vurgulandı. Haberin yayınlanmasından sonra, Alibaba’nın Çin mahallesini nerede kuracağı merak konusu oldu. Ayrıca özellikle İstanbul’da bu arazi ve nüfus büyüklüğünü barındırabilecek bölgelere yönelik spekülasyonların başladığı ve arsa fiyatlarında artış gözlemlendiği belirtildi.

Sıradaki Haberi Oku  İzmir Karabağlar'da erken bayramlaşma

 

Çin Mahallesi nedir?

Çin Mahallesi konsepti, dünyanın birçok metropolünde yer alıyor. Bu bölgeler, Çin kültürü, mutfağı, gelenekleri ve yaşam tarzı tanıtılırken Çin menşeili ürünlerin de pazarlandığı yaşam alanları olarak tanımlanabilir. Özellikle ABD’de yaygın olan Çin mahallelerinin Türkiye’deki ilk örneğinin Trendyol tarafından Türkiye’de ne zaman ve nerede hayata geçirileceği merak konusu.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri