Gündem

Tepki çeken videodaki İhsan amca ilk kez konuştu

Ankara’da, hastaneye gitmek için evinden çıkan 79 yaşındaki Ali İhsan Yavaşça’nın videosunu çeken ve kendisini polis olarak tanıtan M.T.E., sosyal medyada paylaştığı görüntü üzerine tepki toplayıp gözaltına alınmıştı.

HUZUREVİNİ ZİYARET ETME CEZASI VERİLMİŞTİ

Adliyeye sevk edilen M.T.E.’ye, nöbetçi hakimlik tarafından ‘kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi’ suçundan 15 gün konutundan çıkmama ve evine en yakın huzurevini ziyaret etme cezası verilmişti.

Kendini polis gibi tanıtıpadamı korkutan şahıs

‘SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI BİLMİYORDUM’ DEDİ

Olayın ardındanise  Ali İhsan Yavaşça, ilkkonuştu. Eşi Hatice Yavaşça’yı 3önce kaybeden, geçmişte lokanta çalıştıran Ali İhsan Yavaşça, M.T.E.’nin videosunu çektiği gün sokağa çıkma yasağı olduğunu bilmediğini söyledi.

“CEZA VERMİŞLER, AMA ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM”

Ali İhsan Yavaşça, kendisinin görüntülerini sosyal medyaya yükleyenlere karşı bir tepkisi olmadığını bildirerek “Ben zaten normal zamanda da çok dışarıya çıkmıyorum. O çocuk da bana bir şey demiş değil. ‘Ne geziyorsun amca, seni götürür ceza yazarız. Şuradan bin evine git’ dedi. Ben deiçin çıkmadığımı söyledim. Hastane için evden çıktığımı söyledim sonra daeve gittim. Bana karşı bir saygısızlığı da olmadı. Doğru konuşalım, banabir şey söylemedi. Aksi bir şey demedi. Verilen cezayı da öyle öngörmüşler. Kanuna göre ceza vermişler. Ama onlardan şikayetçi değilim.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Resmi Gazete başlıkları

“TÜRKİYE EVDE KALSIN”

Ali İhsan Yavaşça, videonun sosyal medyada yayılmasının ardındansağlık ekiplerinin geldiğini kendisini hastaneye götürdüklerini ve bütün testlerinin yapıldığını anlatarak, “Yaşa bağlı olan hastalıklar dışında herhangi birsorunum yok. Türkiye evde kalsın, herkes evde kalsın, evinden dışarıya çıkmasın. Özelikle yaşlılar evinden çıkmasın dışarı. Bulaşıcı bir virüs. Ben gün içinde televizyon izliyorum, çiçekleri suluyorum. dedi.