Gündem

Şizofreni hastası, babasını öldürüp annesini yaraladı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, ailesiyle yaşayan şizofreni hastası Erdal Kuran, evde çıkanüzerine mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla babası İsmail Kuran’ı öldürdü, kendisineolmak isteyen annesi Emine Kuran’ı da yaraladı.

SOKAĞA ÇIKIP KOMŞULARI TEHDİT ETTİ

Erdal Kuran, olayın ardından elinde bıçak ve üzerindeki kanlı tişörtle sokağa çıkarak, ‘Babamı öldürdüm, annemi yaraladım’ diye bağırıp, komşularını da tehdit etti.

YARALI KADIN HASTANEYE KALDIRILDI

Komşuların ihbarı üzerine adrese çok sayıda polis veekibi sevk edildi. Emine Kuranekipleri tarafından evden çıkartılarak hastaneye kaldırıldı.

VURULARAK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Erdal Kuran, elinde bıçakla uzun süre polis ekiplerine direndi. Polise ve çevrede bulunanlara da saldırma ihtimali bulunan Erdal Kuran, Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan izinle, polis tarafından vurularak yakalandı.

Sıradaki Haberi Oku  Bakan Berat Albayrak: 2 bin yeni personel alınacak

Sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürülen ve tedavisi tamamlanan Erdal Kuran, daha sonra polis tarafından savcılığa götürüldü.

OLAYI HATIRLAMADIĞINI SÖYLEDİ

Savcı tarafından ifadesi alınan Erdal Kuran, mahkemeye sevk edildi. Manavgat Sulh Ceza Hakimliği’nde ifadesi alınan Erdal Kuran, hasta olduğunu, olaya dair hiçbir şey hatırlamadığını belirtti.

TUTUKLANDI

Erdal Kuran, ‘yakın akrabayı kasten öldürmek’ ve ‘kasten yaralamak’ suçlarından tutuklanarak Alanya Cezaevi’ne gönderildi. Manavgat’ta özel bir hastanede tedavisi süren Emine Kuran’ındurumunun iyi olduğu belirtildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri