Gündem

Shell İndir

Shell İndir

Bilgisayar işlevlerini kontrol etmek adına kullanılan yazılım olan shell; Türkçe karşılığı kabuk anlamına gelir. Aynı zamanda shell; siteye yüklendikten sonra, bulunduğu sunucuya yazma, silme, okuma, izinleri kullanma gibi yetkiler sağlayan bir araç. Server rootlayarak izinleri açık konuma getirebilirsiniz.

Shell Çeşitleri

Uzantıları php, asp, aspx olan ve kullanılan 100 shell bulunur. Bunların en yaygını 2-3 tane shell yazılımıdır. İstediğiniz web sitesine shell indir işlemi yaparak uygulayabilirsiniz. Birçok çeşitte shell komutu bulunur. Bu komutları iyi kullanarak ve uygulayarak birçok erişimi kısıtlı web sitesi üzerinde tam yetkiye sahip olabilirsiniz. Tam yetkiye sahip olmanız ile tüm işlemleri yaparak siteye sahip olursunuz.

Shell Atmak

Sıradaki Haberi Oku  7 ülkeden 3 bin 358 öğrenci Türkiyeye getirilecek

Web sitesi üzerinde tam yetkiye sahip olmak için shell atmak gereklidir. Shell atmak için web sitesine shell download işlemi yaparak indirin. Daha sonra hosting üzerinden web sitesine ait yönetici yetkileri ele geçirilir. Kullanıcı adı ve şifresini sahip olduğunuz web sitesindeki yetkiler ile dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Shell atmak için; uzaktan dosya ekleme, sql ekleme, exploit ile yapılır.