Gündem

RTÜK, Tele 1 hakkında inceleme başlattı

Can Ataklı, Tele1 kanalında, koronavirüs tedbirleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen uzaktan öğretimi değerlendirdi.

Ataklı, yayınlarda ders anlatan başörtülü bir öğretmenin varlığından bahsederek, Anlatantürbanlı. Bunu yapmaları bence yanlış. Okullarda türbanlı öğretmenmı, var. Milyonlarca öğrenciye türbanlı öğretmeni rol model olarak vermek çok yanlış. “ ifadelerini kullandı.

Ataklı’nın açıklamalarıtepkiyeoldu.

RTÜK BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Can Ataklı’nın Tele 1 Televizyonu ekranlarında, başörtülühakkındaki ifadelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüsle mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hızlı şekilde ortaya konulan uzaktan eğitim modelinin dünyadaki örneklerinin ötesinde çocuklara televizyonlar aracılığıyla verimli bir şekilde ulaştığını belirtti.

Sıradaki Haberi Oku  Gaziantepte ağabeyini vuran şahıs kendini eve kilitledi

İNCELEME BAŞLATILDI

Ancakdayanışmanın çok ileri seviyede olması gereken bu günlerde maalesef bazı yayın organlarında durumdançıkararak içlerindekiniyetlerini ortaya dökenlerin olduğunu üzülerek gördüklerinieden Şahin, “Özgürlükleri savunduğunu iddia edenözgürlükleri hiçe sayarak kenditip modellerini topluma dayatma arzusunda olanların vatandaşlarımızı ayrıştırma yarışındandurmadıklarını bugün de milletçe hepgörmekteyiz. Bununörneğini Tele 1’de gördük. Can Ataklı’nın ayrımcılık içeren ifadelerini kabul edemeyiz. Bu nedenle 6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında inceleme başlattık. Başkan olarak tavrım, ilk Üst Kurul toplantısında gündeme alınması ve en üst limitten cezanın verilmesidir.” ifadelerini kullandı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri