Gündem

Pakdemirli: Gıda tedariğinde sorun yok

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Salgına karşı sosyal mesafenin önemini vurgulayan Bakan Pakdemirli, “İnsanlarki sokağa çıkacaklar. Ama bu işi ciddiyete almamız lazım. Mangal keyfimiz de olmayıversin. Sosyal mesafeye dikkat edilmezse katı kurallar koyabiliriz.” dedi.

BARAJLARIN DOLULUK ORANI

Barajlardaki doluluk oranına değinen Pakdemirli, “İçme suyu ile ilgili barajlarımız buyüzde 56 oranında dolu. Barajların doluluk oranı şuyeterli. Su herönemli. Hijyene dikkat edelimçeşmeyi açıp suyu da boşa akıtmayalım. Suyumuziktisatlı gidelim.” ifadelerini kullandı.

KOLONYADA SON DURUM

“Alışverişlerde kolonya satışı yüzde bin artmış. Etil alkolü Türkiye üretir. Kolonya ve dezenfektanda 5 aylık stok var, üretim konusunda sıkıntı yok.

GIDA TEDARİĞİNDE SORUN YOK

Türkiye 18 milyar dolaryapan bir ülke. Kendi kendine yeten bir ülke. Birçok ülke önce can, sonra canan hesabıyla gidecek. Sosyal izolasyon toplumlara yansımış durumda. Ülkeler balık almıyor, domateste fazlamız var. Balıkta fazlamız var. Türkiye’nin gıda tedariğiyle ilgili problemi yok.

Sıradaki Haberi Oku  Akşener, Bursa'da iftar yaptı

ÇİFTÇİYE DESTEK ÖDEMELERİ

Üreticiye destek ödemeleri yarın başlayacak. Acil durumlarda hep çiftçilerimizin yanında olduk.”

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri