Gündem

Onur Yardımcı Hakkında 

Onur Yardımcı arada 1997 yılında dünyaya gelmiştir. Bir yaşındayken ailesinin kısıtlı iş imkanları nedeni ile Ağrı’dan Aksaray’a göç etmesi üzerine burada yaşamaya başlamıştır.

Eğitim Hayatı 

Ailesi tarım ve hayvancılıkla uğraşarak geçimini sağlamaktaydı. 2005 yılına kadar Aksaray’da eğitim hayatına devam ettirmiştir. Daha sonrasında ailesinin yeni iş imkanları nedeniyle Kocaeli’ye göç etmesi üzerine 2005 yılından itibaren Kocaeli’de eğitim almaya başlamıştır.

İlkokul eğitimi sırasında beden eğitimi öğretmeni tarafından keşfedilerek sporcu kabiliyeti üzerine spora yönlendirilmiştir. Küçük yaşta göstermiş olduğu başarı ile kendini kanıtlamıştır. Düzenlenen atletizm 3000 metre branşında göstermiş olduğu başarı ile Kocaeli birinciliğini kazanmıştır. Daha sonrasında ise Türkiye genelinde yapılan 800 metre branşında ise üçüncülüğü kazanmıştır.

Sıradaki Haberi Oku  Arnavutköyde bir grup genç güreş tuttu

Lise hayatını sürdürürken aynı beden öğretmeninin yönlendirmeleri doğrultusunda ata sporumuz olan güreş ile tanışmıştı. Güreş sporunda da göstermiş olduğu başarı ile Kocaeli’de bölge birinciliği ve üçüncülüğü kazanarak kendisini ispatlamıştır. Aynı zamanda yüksek başarısı ile Türkiye yedincisi olmuştur. Sporcu kabiliyetini adım atmış olduğu her spor dalında göstermiş ve kendisini kanıtlamıştır.

Lise eğitimi devam ederken son senesi içerisinde bir yıl boyunca çim hokeyi sporuyla ilgilenmiştir. Aynı şekilde çim hokeyi üzerine de başarısını ortaya koyarak Kocaeli bölge birinciliğini kazanmıştır. Çim hokeyi dalında gerçekleştirilen yarışmada üstün başarısı sayesinde Türkiye üçüncüsü olmuştur. Şimdiki hayatında ise Kocaeli Derince‘de ikamet etmektedir.

https://instagram.com/onuryardimci_