Gündem

Niğdede mahkumlar günlük 20 bin maske üretiyor

Türkiye’nin koronavirüs salgını ile mücadelesine her keseimden destek geliyor.

Niğde’de, Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalan mahkümlar, maske üretmeye başladı.

Kurum Müdürü Ramazan Fidanoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları kurumu bünyesinde oluşturulan atölyelerde, tutuklu ve hükümlülere, topluma kazandırılması amacıyla mesleki bilgi veeğitimleri verildiğini söyledi.Aynı zamanda hükümlülerevesevgisi, çevre bilinci, hijyen, doğaya ve insana saygı konularında da eğitim verildiğini anlatan Fidanoğlu, bu konularda onların farkındalıklarını artırmaya çalıştıklarını aktardı.

Niğde’de mahkumlar günlük 20 bin maske üretiyor VİDEO

1000 METREKARE ALANDA ÜRETİM YAPILIYOR

Fidanoğlu, İşyurtları kurumunun,alanında ekonomiye katma değer oluşturma yönünde adımlar attığına dikkati çekerek, “Bu doğrultuda cerrahidışı maske, tulum, spanç gibi ürünlerin üretimi işyurtları atölyelerimizde yapılmaktadır. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül Bey’in bilgisiyle Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğümüz bünyesinde 1 Mart’ta kurulan ve 1000 metrekare kapalı alanda üretim faaliyetini gerçekleştiren tekstil atölyemizde, öncelikle hükümlülere iş sağlığı, iş güvenliği, iş yerinde hijyen gibi konularda eğitim verilerek, alanında yetkin ve deneyimli personel önderliğinde koronavirüsle mücadele kapsamında ve karantina süreçlerinde kullanılan maske üretimine başlandı.

Sıradaki Haberi Oku  Kamagra Jel Online Satış Adresi

PİYASADAN DAHA DÜŞÜK MALİYETTE ÜRETİLİYOR

Ülkemizin içinde bulunduğu koronavirüsle mücadele seferberliğinde, yoğun olarakduyulan, piyasaya arzı düşük ve talebi yüksek olan maskenin, piyasa fiyatlarının 3’te 1 oranında düşüğünehastanelerine sevk edilerek hem salgınla mücadeleye hem deekonomiye katkı sağlanacağı öngörülmektedir.

GÜNLÜK 20 BİN ADAT MASKE ÜRETİLİYOR

İlk etapta 70 hükümlünün istihdam edildiği atölyemizde günlük 20 bin maske üretiliyor. Dahahükümlü istihdamıyla üretim miktarı artırılarak tıbbi tekstil alanında da taleplerin, yerli veimkanlarla karşılanması yönünde yoğun çaba harcanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“BU SEFERBERLİKTE ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ”

Ham madde tedarikindeçekildiğinden bazıhastaneleri ve Niğde Valiliğiyle görüşmeler yapıldığınıeden Fidanoğlu, kuruma sağlananmaddelerin işlenerek yarı mamul halinde kurumlara teslim edildiğine dikkati çekti.Fidanoğlu,madde temin eden kurumlara imalat desteği sağlanacağını vurgulayarak, “Ülkemizin tüm kurum, kuruluş ve bireyleriyleolduğu koronavirüsle mücadele seferberliğimizde, Adalet Bakanlığı ve ailesi olarak, Bakanımız Abdulhamit Gül Bey’in öncülüğünde gerek personelimiz gerek hükümlülerimizle, üzerimize düşen sorumluluğun bilinci içerisinde ve toplumumuzun ihtiyaçları doğrultusunda, kaliteden ödün vermeksizin üretim yapmakta, her türlü çaba veiçerisindeyiz.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  İngilterede okullar ikinci bir emre kadar kapatıldı

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri