Gündem

Mustafa Akıncı, Türkiyeden ek mali destek istedi

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altınakorona virüs salgını hayatıetkilemeye devam ediyor.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, koronavirüs salgını nedeni ile Kıbrıs Türk halkının içinde bulunduğudurumu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Dünya Bankası Başkanı David Malpass ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı Suma Chakrabarti’ye acil yardım talebi ile iletti.

Akıncı, KKTC’nin haksız kararlar ile küresel erişim olanaklarının kısıtlı olduğunu dile getirirken, koronavirüs salgını nedeni ile yapılacak katkının hayati öneme sahip olduğunu vurguladı.

“ÖZELLİKLE TÜRKİYE’DEN EK MALİ DESTE İSTİYORUZ”

Akıncı, özellikle Türkiye’den yardım isterken, salgın nedeni ile ülkedeki asgari ekonomik gereklilikleri yerine getirebilmek amacıylaek mali desteğeolduğunu belirtti. Akıncı, yapılacak mali destek ile hemalanındaki eksikliklerin, hem de ekonomik zararın azaltılmasının mümkün olduğunu vurguladı.

Sıradaki Haberi Oku  Sağlam Prefabrik Yapılar

Akıncı, koronavirüs salgını nedeni ile halkın sağlığınıntehdit altında olduğunu, ekonomik ve sosyal yaşamın diğer ülkelerde olduğu gibiyara aldığınıetti. Akıncı, korona virüs salgınıyla hemölçekte mücadele veren ülkelerin hem de küresel dayanışma ve iş birliği ile yaralarını sarmaya çalıştıklarını söylerken, KKTC’ye yardım çağrısında bulundu.

KKTC’ye 72 milyon liralık fınansal kaynak gönderildi-haberi için tıklayın

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri