• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  82617,646
  % 0,53

Milli Savunma Bakanlığından Çanakkale Zaferi videosu

Milli Savunma Bakanlığından Çanakkale Zaferi videosu
Spread the love

Milli Savunma Bakanlığı, resmi Twitter hesabı üzerinden 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’incidönümü nedeniyle bir video paylaştı.

18 MART’A ÖZEL VİDEO

Bakanlık tarafından paylaşılan görüntülerde, Çanakkale Şehitlik ve Şehitler Abidesi’nin yanı sıra, kara, deniz ve havadayapan Mehmetçikler ile Kurtuluş Savaşı dönemini hatırlatan görüntüler yer alıyor.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Çanakkale Zaferi videosu VİDEO

ERDOĞAN’DAN 18 MART MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mart dolayısıyla yayımladığı mesajında, Çanakkale Zaferi’nin, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde,vesevgisiyle yazdığı kahramanlık destanı olduğunu belirtti.

Erdoğan, “Çanakkale’de bir asır önce neler yaşandığını bilmeyenlerin, verilen mücadeleyi anlamayanların, bugün vatanımıza yönelik tehditlere karşı duruşumuzdaki azim ve kararlılığı anlamaları da mümkün değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

Sıradaki Haberi Oku  Kaşıkçı cinayeti ile ilgili 20 kişiye kamu davası açıldı

Mesajında, “Kadim tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı’mızın da habercisi olmuş, Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, istiklal mücadelemiz için elzem olan ruhu ortaya çıkarmıştır.” ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

ÇANAKKALE RUHU VURGUSU

“Çanakkale ruhu, milletimizin inancı, azmi ve kararlılığıyla hiçbirtanımayacağının, bağımsızlığı uğruna birlik ve beraberlik içinde her şartta zafere ulaşacağının müjdecisidir. Aziz milletimiz, dünyaya ‘Çanakkale geçilmez.’ dedirten atalarımızdan bizlere kalan mirastan ilham vealarak, her daim ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme gayreti içinde olacaktır. Şerefle ve onurla yazdığımız şanlı tarihimize ilelebet sahip çıkacak, kahramanlık ve fedakarlık timsali şehitlerimizden devraldığımız mirası, vatanına, birlik ve beraberliğine sonsuza kadar sahip çıkacak olan yeni nesillere emanet edeceğiz.

Sıradaki Haberi Oku  Burak Akkulun eşi açıklama yaptı

ŞEHİTLERE ŞÜKRAN BORCUMUZU…

Çanakkale’de yatanbinlerce şehidimizi yad ederken, şehitlerimize olan şükran borcumuzun ancak vatanımıza, bayrağımıza ve milletimizi zafere taşıyan hasletlere hersahip çıkarak ödenebileceğini vurgulamak istiyorum. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nindönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bizebirolarak emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanlarıolsun.”

BAKAN AKAR’IN MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yayımladığı mesajda,vatan topraklarının güvenliği ve bütünlüğü,milletin egemenlik ve bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet ve minnetle yad etti ve Çanakkale Zaferi’nin 105.dönümünü kutladı.

DÖNÜM NOKTASI

Bakan Akar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

Sıradaki Haberi Oku  YÖK Başkanından öğrencilere: Evde kalın

“Sonuçları itibarıyla tarihi bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi,milletimizin makus talihini değiştirmiş, milletimize geleceğini inşa etme iradesi ve özgüveni kazandırmıştır. Çanakkale’de tezahür edenruh ve şuur, aynı hedefte birleşmenin, bir olmanın adıdır. Bunun engöstergesi sadece Anadolu’dan değil aynı kültür, inanç ve gönül coğrafyamız olan topraklardan gelerek vatanın selameti uğruna canlarını feda eden kahramanlardır. Milli Mücadele’nin kazanılmasını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlayanruh ve şuur, dün olduğu gibi bugün deoluş şartımızdır. Asil milletimiz için entehlike, bu ruhtan yoksun kalmaktır.”

YORUMLAR YAZ