Gündem

Microsoft, Xbox Series Xin teknik özelliklerini açıkladı

Bildiğiniz gibi Google, yeni bulut tabanlı oyun platformu Stadia’yı tanıttı ve tüm dikkatleri üzerine çekti. Her ne kadar Stadia’nın oyun konsollarını ortadan kaldıracağı iddia edilse de hem Sony hem de Microsoft yenigüçlü oyun konsolları üzerinde çalışıyordu.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen The Game Awards etkinliğinde sahneMicrosoft, sürpriz bir şekilde yeni oyun konsolu Xbox Series X‘i tanıtmıştı.

Ancak ozamandan bu yana yenikonsolun ayrıntılı özellikleri duyurmayan Microsoft, geçtiğimiz günlerde bu özellikleri ilkaçıkladı.

XBOX SERIES X ÖZELLİKLERİ

Sony’nin PlayStation 5 konsolu ile rekabete girecek XBox Series X,  dikey bir kasa tasarımına sahip. AMD’nin 8 çekirdekli ve 3. 2GHz hızında çalışan Zen 2 işlemcisinden güçoyun konsolu,AMD’nin özel olarak ürettiği RNDA 2 grafik kartını kullanacak.

Sıradaki Haberi Oku  Viagra İle Cinsel Hayatı Düzenlemek

16GB RAM kapasitesi ile kullanıcılarla buluşacak Xbox Series X’te, Seagate’in 1 TB NVME SSD depolama birimi bulunacak.

Bütün bu özellikler ile4KM 60FPS oyunları da destekleyecek olan konsol,  aynı zamanda ışın izleme teknolojisini de destekleyecek.

XBOX SERIES X TÜM ÖZELLİKLER

İşlemci: 8x Zen 2 çekirdek ve 3.8GHz çekirdek hızıGrafik birimi: 12 TFLOP, 52 CU 1.825GHz, özel RDNA 2İşlemci tabanı: 360.45mm2İşlemci mimarisi: TSMC 7nmRAM: 16GB GDDR6RAM bant genişliği: 10GB – 560GB/s ve 6GB – 336GB/sDahili depolama: 1TB NVMe SSDG/Ç değerleri: 2.4GB/s (Raw), 4.8GB/s (Sıkıştırılmış)Genişletilebilir hafıza: 1TB genişletilebilir kartHarici depolama: USB 3.2 HDD desteği Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücüsüOyun performansı: 4K – 60fps: 120fps’e kadar

Sıradaki Haberi Oku  Endeks rekor tazelenmeye devam ediyor, global risk iştahı artışta

Instagram: @eshteknoloji