Gündem

MEBden Menderesin idam görüntülerine soruşturma

Uzaktan eğitimin ilk gününde EBA TV üzerindenöğrencilerine, Adnan Menderes’in idam sehpasına götürülmesi ve idamına ilişkin görüntülerinden oluşan animasyon izletildi.

Konu ile ilgiliyapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ekibiylebirgöstererek çalıştıklarını, söz konusugörüntülerini güvendiği için denetleme ihtiyacı duymadığı ekibin hazırladığını belirtti.

BAKAN UYGUN BULMADI

Selçuk, “Etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklaraolmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz.” dedi.

MEB SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bakan Selçuk, yaptığı bu açıklamanın yanı sıra, animasyonun hazırlanmasında ve yayınlanmasında sorumluluğu olan görevliler hakkında soruşturma başlatılması talimatını verdi.

Bunun üzerine, söz konusu içeriklerin hazırlatılmasında sorumluluğu bulunanlarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Yaşlı adamı korkutan gencin cezası belli oldu

BÜTÜN İÇERİKLER İNCELENECEK

Ayrıca, uzaktan eğitim ders içeriklerininsürecinde bundan sonra dahainceleme yapılması yönünde tedbirler alındığı bildirildi.

EBA TV’de çocuklara Menderes’le ilgili animasyon izletildi VİDEO

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri