Gündem

Malatya’daki Korona Virüsünde Vaka Sayısı

Malatya haber ile birlikte merak ettiğiniz bir çok şeyi öğrenme durumunuz da meydana gelmiş olur. Son zamanların en çok merak edilen konusu ise Korona virüs vakası olur. Malatya da bulunan korona virüs vakasının 66 kişi olduğuna dair bir açıklama getirildi. Vaka sayılarının yüksek olmadığı şehirler arasında yer alır.

Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında

İçişleri bakanlığı gece 12’den sonra 30 adet büyük şehir içerisinde sokağa çıkma yasağının geldiği belirtildi. Yapılan yayınlama ve genelge de yasak ile ilgili detaylar ve açık olacak olan iş yerleri hakkında da bir açıklama yerine getirildi. 10.04.2020 saat gece 12 itibari ile sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Sokağa çıkma yasağı 30 büyükşehir için uygulanmaya başlandı.

30 Büyük Şehir Arasında Hangileri Var?

Sokağa çıkma yasağının başladığı 30 büyük şehir; Zonguldak, Van, Trabzon, Tekirdağ, Şanlıurfa, Samsun, Sakarya, Ordu, Muğla, Mersin, Mardin, Manisa, Malatya, Konya, Kocaeli, Kayseri, Kahramanmaraş, İzmir, İstanbul, Hatay, Gaziantep, Eskişehir, Erzurum, Diyarbakır, Denizli, Bursa, Balıkesir, Aydın, Antalya, Ankara ve Adana yer alır.

Sıradaki Haberi Oku  Fed faiz kararı

Korona Virüs Belirtileri Nelerdir?

Özellikle de sokağa çıkma yasağının da uygulanması nedeni ile en fazla merak edilen ve en fazla araştırılan konular arasında yer. Malatya içinde sokağa çıkma yasağının uygulanması ile konu çok daha fazla merak edilmeye başlanmıştır. Kişiler de öncelikle yüksek tansiyon meydana gelmeye başlar. Sonrasında ise kuru bir öksürük ile belirtiler devam eder. Bu belirtiler ile birlikte üzerinden 1 haftanın da geçmesi ile nefes darlığı ortaya çıkmaya başlar. Özellikle de Çin’de bazı hastaların uzun bir süre tedavi altında bulunmaları gerekmiştir. En fazla yaşı ilerlemiş olan ve kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin çok da ağır bir şekilde bu hastalığı geçirdikleri bilinir. Kişilerin bazılarının ise hafif olan belirtiler ile hastalığı evde atlatma durumu vardır. Ancak hastalığın orta dereceli soğuk algınlığı nedeni ile ölümle sonuçlanacak olan durumlara yol açma durumu oldukça yüksek olur.

Sıradaki Haberi Oku  Raynaud fenomeni nedir

Evden Çıkma Yasağının Çiğnenmesi Durumunda Ne Kadar Ceza Uygulanacak?

Evden çıkma yasağının gelmesi ile birlikte merak edilen konulardan birisi de evden çıkma yasağını çiğneyen kişilere ne kadarlık bir para cezasının uygulanacağıdır. Sokağa çıkma yasağına uymayarak dışarıya çıkan kişilere 3 bin 150 lira gibi bir para cezası uygulaması yapılacaktır.

Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Biter?

Büyükşehir statüsünde yer alan 30 şehir ve aynı zaman da Zonguldak da yaşayan kişiler için de sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. Sokağa çıkma yasağının sadece iki gün süreceği yani 12.04.2020 gece 12 itibari ile bu yasağın son bulacağı açıklaması yerine getirildi. İçişleri bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklama sırasında pazardan sonra da sokağa çıkma yasağının devam edeceği ile ilgili herhangi bir korkunun olmasına gerek olmadığını ve şu anda uygulanmakta olan sokağa çıkma yasağının sadece 2 gün süreceğinizi 20 nisan 2010 saat gece 12 itibari ile de bu yasağın biteceği hakkında bir açıklama yaptı.

Sıradaki Haberi Oku  Fotoğrafçılıkla İlgili En İnce Detaylar

Malatya Korona Virüs Vakaları

Sokağa çıkma yasağının da gelmesi ile birlikte kişiler ne kadarlık vaka sayısının olduğunu ve kendi bulundukları şehirde ne kadar ölünün yer aldığını öğrenmek için bir çaba içerisinde girdiler. Malatya’da yaşayan kişiler en doğru haberlere ulaşmak ve aynı zaman da merak ettiklerini doğru haberler ile öğrenmek isterlerse yapmaları gereken işlem oldukça basittir. https://malatyahaberleri.net/ sitesini ziyaret ederek en doğru habere kolaylıkla ulaşma durumları olur.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri