lgs sınav giriş belgeleri
Gündem

LGS Liselere Giriş Sınavı Belgeleri Yayınlandı

Liselere giriş sınavı belgeleri yayınlandı. Öğrenciler lgs giriş belgelerini okul idaresinden alabilecekler. Açıklama Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapıldı. Yapılan açıklamaya göre öğrenciler bugünden itibaren okul müdürlüklerinden sınav giriş belgelerini alabilecek.

2019 LGS liseye giriş sınavı ne zaman, saat kaçta ?

Bu yıl liseye giriş sınavı 01 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Sınav iki oturum şeklinde yapılacak. Birinci oturum saat 09.30’da, ikinci oturum ise saat 11.30’da başlayacak. Bu yıl LGS’ye girecek olan öğrenciler fotoğrafın da yer aldığı giriş belgelerini 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren kendi okullarından alacak. Giriş belgeleri internetten alınamayacak. LGS sınav sonuçları da MEB’in resmi internet sayfası üzerinden https://www.meb.gov.tr yayımlanacak.

Sıradaki Haberi Oku  MASFED Başkanı Aydın Erkoç güven tazeledi

Sınavda 8’inci sınıftaki öğretim programı esas alınarak sorular hazırlanacak. Sınav iki oturumdan oluşacak. Birinci oturumda sözel bölümden oluşan 50 soru sorulacak ve süre 75 dakika olacak. İkinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süre 40 dakika olarak tanınacak. Birinci oturumda öğrenciler Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil sınavlarına girecek. Sayısal kısımdan oluşan ikinci bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri sorulacak.

2019 LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Sınav sonuçlarının 24 Haziran 2019 tarihinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlara öğrenciler https://www.meb.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilecek. Sonuçlar ayrıca öğrencilere tebliğ edilmeyecek ve internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Sonuçlar açıklandıktan sonra tercih tarihleri ve yerleri ile ilgili klavuz yayımlanacak.

Sıradaki Haberi Oku  Balkan kadınlarından Ziynet Sertel anısına iftar
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri