Gündem

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Kağıthane lazer epilasyon istenmeyen tüylerin tedavisinde diğer yöntemlere nazaran etkili ve kalıcı bir tedavi yöntemidir. Lazer epilasyon sayesinde kişiler tüy ve kıl problemlerinden kurtularak konforlu bir yaşam sürerler. Kadın ya da erkek fark etmeden 12 yaş üzeri herkese güvenle uygulanan bu yöntem acısız ve ağrısız olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir. Uygulamayı yapacak olan kişinin uzman olmasına ve cihazların kaliteli olmasına dikkat etmek gereklidir. Kağıthane lazer epilasyon tedavilerinin kullanım alanları oldukça geniştir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Şişli lazer epilasyon tedavileri geçmişten günümüze kadar başarılı sonuçlar vermesinden dolayı oldukça sık tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Kıl sorunu olan kişiler estetik kaygılarını yok etmek için uygulattığı bu yöntemle kişiler seanslara düzenli katılarak kalıcı bir tedavi sağlanmasına katkıda bulunurlar. Kalıcı ve sağlıklı olan Şişli lazer epilasyon tedavilerinde uzman doktor ve FDA onaylı cihazlar tercih edilirse işlem sonrası herhangi bir yan etki oluşmaz ve kişi günlük hayatına dönebilir.

Sıradaki Haberi Oku  Ulaştırma Bakanı Cahit Turan görevden alındı

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Şişli lazer epilasyon öncesi mutlaka ön görüşme yapılmalı ve bilgiler alınmalıdır. Uygulama yapılmaya karar verildikten sonra en az 15 gün boyunca tüylere dokunulmaması gerekmektedir. İşleme gelmeden 1-2 önce tıraş edilerek kıl köklerinin net gözükmesi sağlanır. Tedavi başladığı zaman cilt ve kıl yapısına uygun yöntem belirlenerek uygulama yapılacak yere seri atışlar yapılır ve kıl köklerinin tahribatı sağlanır. Tahrip olan kıl köklerinin bir daha çıkması engellenmiş olur. Yalnızca kıl köklerine etki eden bir uygulama olduğu için herhangi bir zararı olmaz. Seans bitimlerinde yan etki ile karşılaşılması söz konusu değildir. Kağıthane lazer epilasyon uygulaması sırasında bir miktar acı hissi meydana gelse de iğne batması hissi şeklindedir ve lokal kremlerle azaltılabilir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Sıradaki Haberi Oku  Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı açıklama yapacak

Beşiktaş lazer epilasyon günümüze gelene kadar birçok farklı alanda kullanılmıştır. İlk olarak lazer ışınları endüstriyel ve askeri alanda kullanılırken zamanla tıp alanında da kullanımı olmuştur. Tıp alanında kılcal damar tedavilerinde başarı göstermesinden sonra en çok kullanılan alan kıl sorunlarıdır. Kıl sorunlarına etkili çözümler getirerek başarısını kanıtlamış ve bu tarz kişilerin ilk tercih edeceği sıraya gelmiştir. Kanser ya da farklı bir rahatsızlığa sebebiyet vermesi söz konusu bile değildir. Bu nedenle kıl problemi yaşayan kişiler güvenle uygulama yaptırabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Beşiktaş lazer epilasyon fiyatları değişkenlik gösteren bir politikaya sahiptir. Güncellenen listeler dışında mutlaka ön görüşme yapılarak net bilgiler almak önemlidir. Fiyat belirlemesi yapılırken kişinin kıl ve cilt yapısı, kullanılan cihazların kalitesi, doktorun alanında uzman olması gibi faktörler etkili olmaktadır. Bu faktörler doğrultusunda Beşiktaş lazer epilasyon fiyatları değişkenlik gösterir ve kişiye önden bilgi verilmesi için ön görüşme yapılması gereklidir.

Sıradaki Haberi Oku  Mısırda bir general, koronavirüsten öldü

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Kağıthane lazer epilasyon çeşitleri 4 farklı grupta toplanır ve bu çeşitler kişinin yapısına göre belirlenir. Kişinin kıl ve cilt yapısına, uygulama yapılacak alana göre belirlenen bu yöntemler; ruby lazer, alexandrite, diode ve nd yağdır. Ruby lazer çok kısa tüyler üzerinde etkili olduğu için dudak üstü işlemlerinde rahatlıkla kullanılır. Alexandrite lazer yönteminde büyük başlıklar kullanıldığı için geniş alanlarda tercih edilir ve doğal olarak seans süresi kısadır. Koyu renk kıllarda etkilidir ve soğutucu etkisiyle acı hissi yok olur. Diode lazer ince tüylerde etkilidir ve soğutucu jelle kullanılır. Nd yag lazer ise açık renk ve ince kıllarda etkilidir fakat acı hissi yüksek olduğu için pek tercih edilmez. Etkili sonuçlar almak için doğru çeşidin ve tedavinin belirlenmesi gereklidir.