Gündem

Lasik Cerrahi

Lasik Cerrahi

Göz ameliyatında bilinen lasik cerrahisi, dünya genelinde bilinen lasik for astigmatism gibi göz ile ilgili problemlerin düzeltilmesinde kullanılan bir operasyondur. Lasik ameliyatını lazer ile gerçekleştiren merkez, bu konuda uzun zamandır kontakt lens ve gözlük kullanan hastaların kurtulmalarını sağlıyor.

Prk Lasik Surgery

Merkez tarafından kullanılan yöntemler arasında bulunan prk vs lasik ameliyatında ifade edilen prk açılımı; photorefraktif keratektomi yani ışık kullanım yöntemi ile korneayı kesmek anlamını taşır. Excimer lazer yöntemi sayesinde gözün odaklanma sistemindeki kornea eğiliminin değişmesinde kullanılır. Hastalarda kullanımına bağlı olarak büyük bir yarar sağlayan lasik surgery dünya çapındaki tüm hastalar için bir umut ışığı olmaya devam ediyor.

Sıradaki Haberi Oku  Koronavirüs nedeniyle İstanbul Adalet Sarayı boş kaldı

Lasik Ameliyatı Astigmatta Neden Önemlidir?

Lasik surgery kullanım alanları üç görme bozukluğunda tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Bunlar; miyop, hipermetrop, astigmat gibi görüş problemleridir. Özellikle astigmat tedavisi için tercih edilen bu yöntemi uygulayan nadir merkezler arasında yer alıyor. Lasik Ameliyatı etkileri 2-4 hafta arasında iyileşme gösterir ve olumsuz etkiler genellikle geçici göz kuruluk problemleri gibidir.