Gündem

Kucoin’e %20 Komisyon İndirimi ile Üye Olma

KuCoin borsasına r31ZFS6 referans kodu ile üye olarak yapacağınız işlemlerde %20 komisyon indirimikazanabilirsiniz. Stardant üyeliklerde yapacağınız her alım ve satım işleminde Kucoin sizden %0.1 komisyon ücreti almaktadır. Referans koduyla üye olduğunuzda bu ücretin %80’ini (%0.08) ödemiş olursunuz. https://www.kucoin.com/tr/ucenter/signup?rcode=r31ZFS6 bu linke tıklayarakta %20 komisyon indirimden faydanalarak hesap oluşturabilirsiniz.

Kucoin Referans Kodu Nedir?

Referans Kodu, bir borsaya kayıt olurken referans kodu bölümüne, verilen kodunu girmeniz durumunda borsada yapacağınız tüm alım-satım işlemlerinde daha az komisyon ödemenizi sağlayan kupondur.

KuCoin referans kodu bağlantısını ziyaret ederek borsa hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kucoin Nedir?

Kucoin 2017 yılında Hong Kong’ta kurulmuş olan kripto para borsasıdır. Şuanki merkezi Seyşeller’de bulunmaktadır. Şirketin adı Mek Global Limited’dır. Bu borsa kullanıcılarına İngilizce, İspanyolca, Çince, Portekizce, Türkçe, Fransızca ve İtalyanca gibi birçok dilde hizmet vermektedir.

Kucoin borsasında Binance gibi büyük borsalarda bulunan Bitcoin, Ethereum gibi coinlerin yanısıra henüz market hacmi düşük ve başka borsalarda olmayan yüzlerce coin bulunur. Bu coinleri bünyesinde bulundurması sayesinde henüz ilk zamamlarındayken yatırımcılarına alım fırsatı sunmaktadır. Binance gibi borsalara giren coinlerin market hacimlerinin çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü gördüğümüz için daha düşük hacimdeyken bu borsadan projesine güvendiğiniz coinleri alarak çok büyük kârlar elde edebilirsiniz. Bu borsa bünyesinde bulundurulan coin sayısı sıralamasında dünyanın 6. en fazla coin miktarına sahip borsası olarak bilinmektedir. Toplamda 500+ coin sayısı ile yatırımcılara çeşitli coinleri alma imkanı sunmaktadır.

Sıradaki Haberi Oku  Karamanda tekeri patlayan ambulans kaza yaptı

Coin çeşitliliği haricinde bu borsanın bir de spotlight (önsatış) bölümü bulunmaktadır. Kucoin, spotlight projelerine katılabilmeleri için kullanıcılarından bazı şartları yerine getirmesini istemektedir. Bu şartları yerine getirmenin en kolay yolu hesabınızda borsanın kendi coini olan Kucoin Token (KCS) bulundurmanızdır.

Spotlight Projelerinden Ne Kadar Kazanabilirim?

Spotlight kısmından geçmiş ve gelecek olan tüm projeleri görebilirsiniz. Geçmiş projelerin şuanki güncel fiyatlarını da Al-Sat kısmından bakarak öğrenebilirsiniz. 2021 yılında kucoin üzerinden önsatışa çıkan projelerin ön satış ve güncel fiyatlarına bakalım;

Victoria VR ön satış fiyatı 0.0029$ güncel fiyatı 0.38$ (131x)
Cryowar ön satış fiyatı 0.028$ güncel fiyatı 2.75$ (98x)
Lithium ön satış fiyatı 0.006$ güncel fiyatı 0.019$ (3x)
Polkadex ön satış fiyatı 2$ günce fiyatı 10$ (5x)
Velo ön satış fiyatı 0.05$ güncel fiyatı 0.2$ (4x)

Kucoin’den Nasıl Para Çekebilirim?

Sıradaki Haberi Oku  MEB iki sınavın tarihini erteledi

Kucoin’den para çekebilmek için öncelikle elinizde bulundurduğunuz coini USDT’ye çevirmeniz gerekir. USDT aldıktan sonra Türk Lirası çekimi yapabildiğiniz herhangi bir kripto para borsasına (TR Binance, Paribu, BTC Türk gibi) giriş yaparak Yatırma bölümünden USDT ve ağ kısmından Tron/TRC20 ağını seçerek cüzdan adresi oluşturduktan sonra bu adresi kopyalamanız gerekir. Kopyaladıktan sonra Kucoin hesabınızda Çekme kısmından USDT ve ağı Tron/TRC20 seçip kopyaladığınız adresi yapıştırarak çekim işlemi yapabilirsiniz. Daha sonra USDT coininiz adresinize gelince Al-Sat kısmından USDT/TRY işlem çiftini seçerek elinizdeki USDT’leri TL’ye çevirip kendinize ait olan istediğiniz bir banka hesabınıza havale veya EFT yapabilirsiniz.

Kucoin Borsası Güvenilir mi?

Kucoin borsası, piyasada bulunan kripto para borsaları arasında en güvenilir olan borsalardan birisidir. Giriş yaparken ayarlayabileceğiniz güvenlik önlemlerinin (iki faktörlü doğrulama, sms kodu, e-posta kodu, TOTP kodu) yanısıra al-sat işlemleri için de sizden giriş şifrenizden farklı olarak bir“ticaret kodu” oluşturmanızı ister. Bu şifre olmadan ne alım işlemi ne de satış işlemi yapamazsınız. Ayrıca sahte Kucoin mail hesabı oluşturan kişilerden gelecek olan e-postaları önlemek amacıyla sizden “E-mail Güvenlik İfadesi”oluşturmanızı da ister. Bu ifade, Kucoin size her mail gönderdiğinde e-posta içerisinde görünür olarak gelecektir.

Sıradaki Haberi Oku  Rusyayı ekonomide zorlu süreç bekliyor