Gündem

Koronavirüse karşı eczacıdan görülmemiş koruma

Koronavirüs salgınından etkilenenlerin artış gösterdiği Türkiye’de, hastanelerden sonra hastaların en sık uğradığı adreslerden olan eczaneler, aldıkları farklı tedbirler ile dikkat çekmeye başladı.

Yurt genelinde eczaneler, bankoların önüne branda çekmek, şerit gererek ya da iş yeri içerisinetek müşteri alarak önlemler almaya çalışıyor.

HAVUZ TEMİZLEME FİLESİ İLE HİZMET

Denizli Devlet Hastanesi karşısındagösteren bir eczane ise çok farklı bir önlem geliştirerek, hem sosyalhem de vatandaş ile çalışanların sağlığını korumak için havuz temizleme filesi ile müşterilere hizmet veriyor.

Koronavirüse karşı eczacıdan görülmemiş koruma ViDEO

İLGİNÇ SİSTEM

Sadece eldiven, maske ve koruyucu gözlüklerin yanıfilelerle hizmet veren eczane ilk görüştekarşılanıyor. Eczaneden içeriye giren müşteri,içerisine reçeteyi bırakıyor. Eczacı ise reçetede yazan ilacın kayıtlarını yaptıktan sonra tekrariçerisinde müşteriye vererek, ücreti de aynı şekilde alıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Uğur Böcekleri, ‘Çağdaş Eğitim’ ile gelişecek

“KİMSEDEN TERS TEPKİ ALMADIK”

Hem vatandaşların hem de kendi sağlıklarını korumak adına böyle bir fikri geliştirdiğini söyleyen Eczacı Ahmet Meral, “Halkımıza ilaçları sağlıklı bir şekilde nasıl ulaştırır ve insanlarını sağlığını nasıl koruyabiliriz diye düşünürken, böyle bir şeye karar verdik. Yöntemi görenler şaşırıyorbayağı memnun olanlar, ‘gayet iyi düşünmüşsünüz’ diyenler var. Şukadar hep olumludönüşler aldık, kimsedentepki almadık.” dedi.

“ÇOK DOĞRU BİR UYGULAMA OLMUŞ”

İlaç almak için eczaneye gelen ve sosyal mesafeyi korumak adına doğru bir uygulama olduğunu söyleyen Serdar Özdemir isimli hasta yakını ise “Çok doğru bir uygulama olmuş öncelikle onu söyleyeyim.” diye konuştu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri