Gündem

Koronavirüs uyarısı, asker uğurlamasında da önemsenmedi

Koronavirüs salgınına yönelik yapılan birçok uyarıya rağmen, bazıları kendileri ve başkalarının sağlığını tehlikeye atmayı sürdürüyor.

SARILDILAR, TOKALAŞTILAR

Şehirlerarası otobüs terminallerinde askere gidecek gençlerin uğurlanması sırasında aşırı yoğunluk yaşandı. Yakınlarını vatani göreve uğurlayan kişiler, sokağa çıkmama ve kalabalık olarak bir arada bulunulmaması yönündeki uyarılara rağmen terminalde kalabalık oluşturdu. Gençler otobüse binerken de sarılan ve kucaklaşanlar dikkati çekti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DA UYARMIŞTI

İçişleri Bakanlığı, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamındauygulanan “sosyal mesafe” kuralına asker uğurlamalarında da uyulmasıkonusunda vatandaşları uyardı.

Tüm dünyaya hızla yayılan yeni tipkoronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından alınan önlemlerartırıldı. İçişleri Bakanlığı, koronavirüse karşı alınan tedbirlerkapsamında uygulanan “sosyal mesafe” kuralına asker uğurlamalarında dauyulması konusunda vatandaşları uyardı.

Sıradaki Haberi Oku  Bingölde nöbet geçiren adam yere yığıldı

Bakanlığın sosyal medyahesabından “vatandaşlarımızın dikkatine” uyarısıyla yapılan paylaşımda,“Koronavirüsün ülkemizde yayılmasını engellemek için uygulanankurallardan SOSYAL MESAFE kuralını ASKER UĞURLAMALARI’nda dauygulamalıyız. Bu konuda hassasiyet göstermenizi rica ediyoruz” denildi.