Gündem

Kızını merak eden baba karantina yurdunun önüne geldi

Avrupa’nın 9 ülkesinden getirilen Türk vatandaşları İstanbul’da boşaltılanyurtlarına yerleştirilerek karantina altına alınmıştı.

Yakınları karantinada olan bazı aileler ise Başakşehir’deki karantina yurdu Kanuni Sultan Süleyman yurdunun önüne geldi.

YURDUN ÖNÜNE GELEN BABA KIZIYLA TELEFONDA KONUŞTU

Yurtta Fransa’yaeğitimi için gitmiş olan kızı bulunan baba Levent Demirkale de kızının ihtiyaçlarını sormak için yurdun önüne geldi.

Giriş çıkışlaraverilmediği ve polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığıçevresinde baba Demirkale kızının bulunduğu odaya yakın bir noktada durarak kızını telefonla aradı.

İHTİYAÇLARINI SORDU

Kaldırımda bekleyen baba yurtta bulunan kızı Ecenaz ile telefonla arayarak görüştü ve ihtiyaçlarını sordu. Baba Levent Demirkale arada bulunan 15- 20 metre mesafeden kızını görmüş oldu.

Sıradaki Haberi Oku  Fransada korona ölümleri artıyor

“İÇERİDE HER ŞEYLERİ İYİYMİŞ”

Kızının durumu ile ilgiliyapan baba Demirkale , “Tam dönecekti bir hafta öne aldıkbupatlayınca dışişlerine başvurduk. İçeride her şeyleri iyiymişıslak mendil, sprey, yer temizlemek için bir şeyler istiyor. Diğer ihtiyaçları karşılanıyor. Çamaşır, tshirt gibi şeyleri verebilir miyiz diye sorduk.Şuda hiç bir şey kabul etmiyorlar.Yurt yönetimiyle görüşeceğiz.Yemekleri veriliyor. Tek kişilik odalarda kalıyorlar.” diye konuştu.