Gündem

Kayseri Büyükşehir’den bereketli iftar sofrası

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
On bir ayın sultanı Ramazan ayında dayanışmanın bereketinin iftar sofralarında yaşanmasını isteyen Başkan Büyükkılıç, ‘Ramazan bolluktur, berekettir, rahmettir’ diyerek, Muhabbet Çay Bahçesi ve Büyükşehir Yemekhanesi’nde Ramazan boyunca iftar sofraları kurduruyor.

Büyükşehir Belediyesi KAYTUR tarafından Muhabbet Çay Bahçesi ve Büyükşehir Yemekhanesi’nde kurulan iftar sofralarında vatandaşlar, birlik ve beraberliğin bereketini yaşayarak bir araya geliyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkür eden Mustafa Benli isimli vatandaş, “Allah devletimize, milletimize zarar, ziyan vermesin. Özellikle depremzedelerimize sabırlar versin. Kayseri’de Büyükşehir Belediye Başkanımıza özellikle teşekkür ediyoruz. Yaptığı bu hizmetlerden dolayı Allah razı olsun. Allah ne muradı varsa onu versin. Sağlık, sıhhat, uzun ömürler versin inşallah” dedi.

“BURAYA GELMEK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR NİMET”

İftarını açmak için gelen Mehmet Uçar da yalnız yaşadığını ve iftarlarını burada kalabalıkta yaptığını ifade ederek, çok mutlu olduğunu dile getirdi. Uçar, şöyle konuştu: “Burada tek başıma yaşıyorum. Emekli oldum. Buraya gelmek benim için büyük bir nimet. Evde tek başıma yiyemiyorum. Burada arkadaşla sohbet ediyoruz, bir araya geliyoruz ve iftarımızı açıyoruz. Yapanlardan ve emeği geçenlerden Allah razı olsun. Tek yaşayanlar için ne güzel bir şey.”

“İNSANLARI DÜŞÜNMELERİ GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR ŞEY”

İstanbul’dan geldiğini ve Büyükşehir’in iftar sofrasına katıldığını söyleyen Uzay Kutkara ise “İnsanları düşünmeleri gerçekten çok güzel bir şey. Oruçlu ve evine giremeyecek insanlar. Şehir dışından gelip aç olan insanlar. Bu insanlar için çok iyi burası. Ben de İstanbul’dan geldim. O yüzden çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. ‘Şu an çok mutluyuz’ diyen Mehdi Balta isimli vatandaş da “Büyükşehir Belediyemizden Allah razı olsun. Bizlere sofrasını açtı. Buraya geldik. Huzur ve mutluluk içerisinde inşallah hep birlikte niyetlenip orucumuzu açıyoruz. Büyükşehrimize ve yemek yaparak emek veren ve organize edenlerden Rabbim binlerce razı olsun. Şu an çok mutluyuz. İftarımızı sabırla açmayı bekliyoruz” şeklinde konuştu.