Gündem

Kamu bankalarından koronavirüs tedbirleri

Kamu bankaları, koronavirüs salgını döneminde birönlemi hayata geçirdi.

Buna kapsamda, Ziraat Bankası, 31 Mart’ta ödenmesi gereken taksit,ve anaparasını ödeyemeyen firma ve bireysel müşterilerin ödemelerini öteleyecek.

İSTİHDAM AZALTMAYAN FİRMALARA…

Banka ayrıca, personel maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden ödeyen firmaların şubat ayı sonu itibarıylaistihdamlarını azaltmamaları kaydıyla3 aylık personel maaş gideri kadarlimit imkanı vereceğini duyurdu.

KREDİ ÖDEMELERİNE EK SÜRE

Ziraat Bankası, ödeme sorunu yaşayan müşterilerinkredilerinin 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadarsüre tanınmak suretiylevadeli yapılandırma sağlayacak.

VAKIFBANK’TAN DESTEK PAKETİ

VakıfBank, müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla 9 maddelik destek paketini devreye aldı.

Sıradaki Haberi Oku  Nakit temettü haberleri

Banka, firmaların 30 Haziran’a kadarki tüm kredi taksitleri ve ödemeleri konusunda esneklik sağlanacağını, işletmelere 3 aylık maaş gideri kadar uzun vadeli kredi kullandırılacağını açıkladı.

HALKBANK’TAN İSTİKRAR ÖNLEMLERİ

Halkbank, koronavirüs salgınına karşı aldığı finansal istikrar önlemlerini açıkladı.

Bu kapsamda, alınan önlemler şöyle:

31 Mart’a kadar taksit,ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşteriler, bu döneme dair ödemelerini erteleyebilecek.

Eesnaf ve sanatkarların kullandıkları kredilerin nisan, mayıs ve haziran aylarında vadesiolan anapara veödemeleri, ödeme vadelerinden itibaren 3 ay süreyle ve faizsiz ertelenecek.

Müşteriler, 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerinivadeli yapılandırabilecek. Ödemesiz dönem, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde 12 aya kadar uzatılabilecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri