Gündem

Kağıt Tutkalı Sanayi

Ülkemizde yapıştırıcı sanayisinde 1987’den beri aktif olarak çalışmakta olan Beta Kimya, kağıt tutkalı üretiminde de öncü sıralarda çalışmalarını devam ettiriyor. En çok apel marka yapıştırıcı ile tanınıyorlar.

Üretim kapasitesinin yanında, üretim teknikleri ile ürün kalitesini de arttırıyor. Üstelik hem istihdam hem de ülkeye yeni gelir kaynakları kazandırmanın da ayrı bir gurur olduğu belirtiliyor. Firma yurt içinde kazandığı başarıların yanında Asya ve Avrupa’da da her geçen gün ağını geliştirerek ürünlerini dünya pazarında satma çalışmalarını ilerletiyor.

Üstelik Beta Kimya ülkemizin Bakanlık tarafından desteklenen bir programı olan Turquality çalışmaları kapsamında, Türk Markası olarak dünyaya hem ülkemizin tanıtımı hem de gelirlerinin artması kapsamında 2018 de yaptığı çalışmalarla tanınıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Adalet Bakanı Gül yargıda korona önlemlerini açıkladı

Kağıt Yapıştırıcısı Nedir?

Apel kağıt yapıştırıcı kuruduğu zaman saydamlık özelliği kazanan her türlü kağıt, mukavva, karton ve benzeri ürünün birbirine veya bir yüzeye yapıştırılmasını sağlayan materyaldir. Aynı firma ürünü zamanda küf ve benzeri oluşumları engelleyen yapıda üretiyor.

Neden Kağıt Yapıştırıcısı Kullanılmalı?

Her ürünün yapıştırıcısının özellikleri birbirinden farklıdır. Yapıştırılacak ürünün fiziksel ve kimyasal özelliklerine göre farklı ürünler üretilir. Beta Kimya hobi tutkalından, inşaat yapıştırma ürünlerine kadar birçok farklı alanda farklı tutkal ve benzeri ürünleri üretiyor. Yapıştırıcıların yanında köpük ve silikon tarı ürünleri de bulunuyor.

Toplamda 7 farklı sanayi dalı için, 100’den farklı birçok farklı ürün üretiyorlar. Dünya çapında fuarlara katılıyor, ürünlerini ve marka değerlerini tanıtmak için reklam çalışmalarında bulunuyorlar. Apel kağıt tutkalı düşük viskozitesi ile gereksiz akma veya sarkma yapmaz.

Sıradaki Haberi Oku  Kolonya fiyatları artmayacak

Kalitede Öncü

Beta Kimya uzun yıllardır oluşturduğu kurumsal yapısı ve kalite sistemleri ile, oluşturduğu vizyon ve misyon doğrultusunda çalışmalarını yürütüyor. Aynı zamanda ARGE yatırımlarını arttırıyor ve ürün gamını her geçen yıl genişletiyor.

Yaptığı çalışmalarla Türkiye’de ilk 800 firma arasına giren Beta Kimya, ISO standartlarına uygun üretim teknikleri ile ISO listelerinde Türkiye’nin en büyük ilk 500 firması arasında yer alıyor. Beta Kimya çok farklı yapıştırıcıların yanında kağıt yapıştırıcı ürünleri de üreten firma yurt içi ve yurt dışı satışlarına yeni açtığı iki yeni tesisi ile de hız verdi.