Gündem

İstanbul’da yasağa uymayan yaşlılar

Dünyayı saran koronavirüs nedeniyle Türkiye’de yetkililer tarafından alınan önlemler, gün geçtikçe daha da sıklaşıyor.

Son olarak 65 yaş ve üstü ile özellikle kronik rahatsızlığı olan hastaların dün saat 24.00’den itibaren dışarıya çıkmasının yasaklanmasının ardından İstanbul adeta hayalet şehre döndü.

UYARI ANONSU

Bu kapsamda Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Haliç Polis Merkezi Amirliği görevlileri, polis otosuyla sahilde denetime çıktı. Megafonla, “Değerli İstanbullular. Evlerinizde kalmanız sizlerin ve sevdikleriniz sağlığı için hayati derecede önemlidir. Lütfen zaruri olmadıkça dışarıya çıkmayalım.” diyerek anons geçen ekipler,65 yaş üstü olduğundan şüphelendiği vatandaşların yanına gitti.

‘EVDE BUNALDIM’ DİYEREK POLİSTEN KURTULMAYA ÇALIŞTI

Yaşlı bir vatandaştan kimliğini isteyen ekipler, adamın 69 yaşında olduğunu görünce kendisine evine gitmesi konusunda uyarıda bulundu. Yaşlı adamın ‘bunaldım’ demesi üzerine polis, ‘sağlığınızdan önemli değil’ cevabını vererek, evine gönderdi.

Sıradaki Haberi Oku  Metin2 Forum

74 YAŞINDA ÇIKTI, ‘O KADAR BÜYÜK DEĞİLİM’ DEDİ

Diğer birvatandaşın kimliğinieden polis, 74 yaşında olduğunu görüncedışarıya çıktığını sordu. Yaşlı adamın ‘eve gidiyorum, saat 17.00’e daha var’ demesi üzerine polis, ‘bunun saati yok, sağlığından daha mı önemli’ diyerek, kendisini eve gönderdi. Uyarı esnasındaadamın ‘o kadardeğilim’ diyerek, polisi ikna etmeye çalışması ise dikkatlerden kaçmadı.

‘DUR’ İHTARINA UYMAYIP, MOTOSİKLETLE KAÇTI

Denetimlere devam eden polis, parktabir vatandaşın bankta oturduğunu gördü. Bunun üzerine adama seslenen polis, kendisini beklemesini söyledi. Polisin uyarısını dikkate almayan adam, motosikletine binereksokağa girip hızla gözden kayboldu. Yaşlı adamın kaçışı, vatandaşları güldürdü.

TOPLANIP ALKOL ALDILAR

Polisolarak Hasköy Parkı’nda çok sayıdavatandaşın alkol tükettiği bilgisini alması üzerinekısmına gitti. Vatandaşların kimliklerinitekedildiği esnada 64 yaşındaki bir vatandaşın yaş sınırının altında kaldığını söylemesi üzerine polis, “Yaş yasağı yoksonuçta virüs var, sağlığınız için söylüyorum.” diyerek uyarıda bulundu.

Sıradaki Haberi Oku  Resmi Gazete başlıkları

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri