Gündem

İranda 3 yaşındaki çocukta koronavirüs tespit edildi

İran resmiajansı IRNA’ya konuşan İsfahan eyaletine bağlı Semirom ilçesinin Sağlık ve Tedavi Merkezi Müdürü Ali Asgar Sabuhi, “Buyaştaki vakaylaşukadar Semirom’da 11koronaya yakalandı. Bunlardan bir hasta ise iyileşti.” dedi.

“GENÇ-YAŞLI TANIMIYOR”

Bazı ailelerin hala salgını ciddiye almayarak çocuklarıyla alışverişe çıkmalarından yakınan Sabuhi, “Halk, bu virüsün yalnızca yaşlılar ve orta yaşlılar için risk oluşturduğunu düşünmesin. Bunun en önemli özelliği genç-yaşlı tanımadan herkese bulaşmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan İran medyasına yansıyan haberlerde, ülkede salgına karşı mücadele eden doktorlardan birinin daha koronavirüsedüştüğü bildirildi.

ÇOK SAYIDA DOKTOR VE SAĞLIK PERSONELİ HAYATINI KAYBETTİ

Mazenderan eyaletine bağlı Miandurud ilçesinde görevli aile hekimlerinden Gulam Ali Maneviyan, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. İran’da şukadar çok sayıdavepersonelinin salgında yaşamını yitirdiği belirtilmişti.

Sıradaki Haberi Oku  Resmi Gazete başlıkları

Koronavirüsün risk grubunu yaşlıların oluşturduğu söylense de doktorlar, hastalığın çocuklara da bulaşabildiğini ve bağışıklık sistemiçocuk ve gençlerde ölümcül sonuçlara yol açabileceği uyarısında bulunuyor.

YAŞ ORTALAMASI GİTTİKÇE DÜŞÜYOR

İran Sağlık Bakanlığı, 14 Mart’ta yaptığı açıklamada, ülkede koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin yaş ortalamasının 67, hastalığa yakalananların yaş ortalamasının da 54 olduğunu, virüsedüşen enkurbanın ise aynı zamanda lösemi hastası 3 yaşında bir çocuk olduğunu açıklamıştı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri