imar barışı uzadı mı
Gündem

İmar Barışı Başvuru ve Ödeme Süresi Uzadı mı ?

İmar barışında son başvuru süresi yarın yani 15 Haziran 2019 tarihi itibariyle bitiyor. İmar barışı kapsamında başvuru yapanların yapı kayıt belgesi için son ödeme tarihi ise 30 Haziran 2019 olacak. Başvurular e devlet sistemi üzerinden yapılmakta. Başvurunun son günlerinden kaynaklı yoğunluktan dolayı sistemde kesintiler ve aksaklıklar yaşanıyor.

İmar barışı kapsamında hazine arazilerine 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan ancak kaydı olmayan konutlara yapı kayıt belgesi verildi ve dolayısıyla bu kaçak konutlar kayıt altına alındı. Düzenlemeden milyonlarca kişi yararlandı. Peki imar barışı için başvuru süresi ve son ödeme tarihi uzatılacak mı ?

İmar barışı süresi uzayacak mı ? Resmi açıklama yapıldı mı ?

E devlet üzerinden son başvuru tarihi 15 Haziran 2019 itibariyle sona eriyor. Başvuru yapanların ödemelerini ise 30 Haziran 2019 tarihine Ziraat Bankası’na yapmaları gerekiyor.

Sıradaki Haberi Oku  VİOP 30 Endeks

İmar barışı son başvuru tarihi ile son ödeme tarihinin uzatılacağına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak uzatılma ihtimali düşük gibi duruyor. Daha önce zaten uzatılmıştı. Yeniden uzaması beklenmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Bakan Murat KURUM daha önce iki defa uzatıldığını ancak tekrar uzatılma ihtimalinin zor olduğunu söyledi.

İmar affı konusundaki son dakika haberlerini sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Başvuru yapıp ödemelerini Ziraat Bankası’na yapanlar E devlet sisteminde imar barışı kayıt ve sorgulama işlemleri menüsünden yapı kayıt belgelerini alabilecekler.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri