Gündem

İletişim Başkanı Altundan sokağa çıkma yasağına yanıt

Türkiye’nin koronavirüs tedbirleri Avrupa’nın dilinde…

Virüsle ilgili ilkhenüz çıkmadan alınan önlemler ve paylaşılan tüm bilgiler, bilinçlietmek adınabir adım olarak görülüyor.

Başarılı çalışmaların ardında şeffaflığın olduğu da aşikar…

DİNAMİK VE ÇÖZÜM ODAKLI YAKLAŞIM

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, koronavirüs ile mücadelenin sonşeffaf, kararlı ve akılcı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Devlet olarak virüsün ülkeye sirayetini asgari düzeyde tutmak için gece gündüz çalışmaları sürdürdüklerine dikkati çeken Altun, bu süreçte her fikir, öneri ve şikayetin en rasyonel şekilde değerlendirildiğini, dinamik ve çözüm odaklı yaklaşımların öncelendiğini vurguladı.

HASSASİYET MÜCADELEYİ GÜÇLENDİRDİ

Altun, vatandaşların mücadelenin her safhasında gösterdiği hassasiyetin kendilerini cesaretlendirdiğiniederek, virüsle mücadelenin azami hassasiyet gösterilmesi gereken bir başka boyutunun da iletişim olduğuna dikkati çekti.

Sıradaki Haberi Oku  TBMMde termal kamera önlemi

“SÖYLENTİLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

İletişim araçlarının böylesine etkin kullanıldığı bir atmosferde oluşturulan dezenformasyonun önüne geçilmesinin oldukça önemli olduğunu değerlendiren Altun, “Koronavirüs konusunun ülkemizin gündeminde üst sıralara çıktığı ilk günden bu yana özellikle kısıtlayıcı bazı tedbirlerin alınacağı söylentilerinin, gerek sosyal gerekse konvansiyonel medyada kasıtlı olarak ön planda tutulmaya çalışıldığını gözlemlemekteyiz.

Özellikle Olağanüstü Haledileceği, sokağa çıkma yasağı uygulanacağı ya dakısıtlamalarının getirileceği yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını, bu tür kapsamlı kısıtlayıcı adımların gündemimizde olmadığını altını çizereketmek isteriz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürüttüğümüz bu mücadelede vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliğinin yanında özgürlüklerini de koruma sorumluluğumuzun bulunduğu bilinciyle, resmi kaynaklar tarafından teyit edilmemiş hiçbir habere, bilgiye, duyuma ya da söylentiyeedilmemesini istirham ederiz.” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Günlük en yüksek para çıkışı olan hisseler

“DAYANIŞMA İLE ATLATILACAK”

Altun, Türkiye’nin bu süreci de devletdayanışmasıyla atlatacağına dair inançlarının tam olduğunuetti.