Gündem

Gaziosmanpaşada eski sevgilisini silahla vurdu

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde, 22 yaşındaki Buse Güler, çalıştığı marketten çıktığı sırada market önünde bekleyen eski sevgilisi Cemal Albayrak tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Güler, vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla ağır yaralanırken, saldırgan hızlayerinden uzaklaştı.

GENÇ KIZ HASTANEYE KALDIRILDI

Olayı gören çevredekiler, ağır yaralanan Güler’i yoldan çevirdikleri taksiyle yakınlarda bulunan özel bir hastaneye götürdü. İhbar üzerineyerine polis ekibi sevk edildi.

Gaziosmanpaşa’da eski sevgilisini silahla vurdu ViDEO

“KIZIMI KAÇIRMAYA YELTENMİŞTİ”

Anne Arzu Güler, saldırgan hakkında konuşarak, “Lise dönemlerinde tanıştılar. Kızımın arkadaşının dayısıydı. Beraber oturup kalkıyorlardı. Arkadaşlık yapıyorlardı. Sonra hoşlanmaya başlayınca baskı kurmaya başladı. ‘Evleneceksin benimle’, ‘seni kaçırırım’ gibi şeyler söylüyordu. Birkaçırmaya yeltendi. Kızım bizi haberdar etti, bir şekilde ikna edip kızımıaldık. Şikayette de bulundukhiç bir şey yapılmadı. İlk zamanlar ‘kendimi öldürürüm’ diye kızıma baskı yaparak yanında tutmaya çalışıyordu.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Şairlerden çocuklar ve çocukluk üzerine şiirler

“KIZIMIN DURUMU KRİTİK”

Daha önce de suç duyurusunda bulunduklarını belirten anne, “Kızımı 3 gün boyunca takip etti. İşten çıktığındakaldığı sırada silahla yaralıyor. Bir gün önce kızımın çalıştığı markete gittim. Beraber alışveriş yaptık. Oradandöndüğümüz için o gün müdahale edemedi. Ertesi günyakalamış, yapacağını yaptı. Kızımın durumu kritik. Makinelerle yaşıyor. O kadar ileriye gittiyse, benim kızımı gelip evinde de vurabilir. Kızımın illa dışarı çıkması şart değil ki. Kızım bu kişidenalışkanlıkları olduğu içindurmaya çalıştı” dedi.

“BASKI VE TEHDİTLE ARKADAŞLIK YAPMAK İSTEMİŞ”

Baba Ali Güler, “Kızımın arkadaşlık yaptığı kişi, arkadaşlığını bitirdikten sonra kızımın iş yerinin önünde bekleyip kızım çıktıktan sonra, 4 el ateş ederek yaraladı. Bu kabul edilir bir şey değil. Baskı ve tehditle arkadaşlık yapmak istemiş.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Piyasalarda bugün

“KANLAR İÇİNDE YERDE YATTIĞINI GÖRDÜM”

Buse Güler’in iş arkadaşı Mustafa Doğanay,“Buse’den bir kaç dakika önce işten çıktım. Evime doğru giderken, silah sesleri duydum. Silah sesinin geldiği yere doğru koştum. Buse’nin kanlar içinde yerde yattığını gördüm. Yoldan geçen araçlara el uzattım. Bir kadın geldi. Taksinin önüne geçti. Taksiciyi durdurdu. Taksiciyleyakınlarda bulunan özel bir hastaneye götürdük.” şeklinde konuştu.

SALDIRGAN ARANIYOR

Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.