Gündem

Fransada 16 yaşındaki genç kız koronavirüsten öldü

Dünyayı saran koronavirüs hastalığının genellikleve kronik hastaları öldürdüğü düşünülse de gençlerde de ölümler görülmeye başladı.

Fransa’nın başkenti Paris’te, daha önce hiçbir hastalığı olmayan 16 yaşındaki genç kız koronavirüs nedeniyle perşembe akşamı hayatını kaybetti.

Julie adındakiöğrencisinin solunum yetmezliğinden yaşamını yitirdiği açıklandı.

“KİMSE VİRÜS KARŞISINDA YENİLMEZ DEĞİL”

Kız kardeşininkaybından etkilenen ablası Manon, “Bu hastalığın sadece yaşlıları öldürdüğünü inanmaktan vazgeçmeliyiz. Kimse bu virüs karşısında yenilmez değil.” ifadelerini kullandı.

ANNESİ YETİŞEMEDEN ÖLDÜ

Julie’nin annesi Sabine, kızının ilk başlarda hafif bir şekilde öksürdüğü ve şuruplarla onu tedavi etmeye çalıştıklarını söyledi.

Acılı anne, “Cumartesi günü kızımınalıp vermekte zorlandığınıettik. Pazartesi günü de balgamlı öksürük başlayınca, aile doktorumuza gittik. Pratisyendaha kapsamlı testler için bizi hastaneye gönderdi. O akşamdan itibaren her şey çok hızlı bir şekilde gelişti. Kızım Paris’teki Necker Çocuk Hastanesine transfer edildi. Salı günü yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı, durumu da gittikçe kötüleşiyordu. Juliesolunumdesteğiylealıp veriyordu. Fakat perşembe akşama beni aradıklarında, hastaneye yetişemeden kızımı kaybettim.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Alman rapçi sokaktaki objeleri yaladı
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri