Gündem

Evden çalışırken kullanabileceğiniz 10 mobil uygulama

hamedanfootball.com

Tekno ‘on’ 17. Bölüm – ”Evden çalışırken kullanabileceğiniz 10 mobil uygulama”

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınında, binlerce insan yaşamını yitirdi.

Şu anda daha çok Avrupa ülkelerinde etkisini gösteren virüs nedeniyle çeşitli önlemler almak zorunda kalan işletmeler, evden çalışma sistemine geçerek hem çalışanlarını koruyor hem de virüsün dahayayılmasını engelliyor.

Biz de evden çalışan okuyucularımızın işlerine yarayabilecek 10 farklı mobil uygulamayı listeledik.

 

1. İŞ PLANLAMA VE TAKİBİ İÇİN: TRELLO

İşlerin organize edilerek kolayca takibini sağlayan Trello isimli uygulama, yapılacak işleri, tamamlananları vedönem hedefleri aynı ekranda göstererek, işlerin rahatlıkla organize edebilmesini sağlıyor.

Bir projearacı olarak nitelenen Trello, ister web arayüzünden istenirse de mobil cihazlar üzerinden kolayca kullanılabiliyor.

ANDROIDiOS

 

2. ÇALIŞANLARIN VAZGEÇİLMEZ İLETİŞİM ARACI: SKYPE

İş dünyasının vazgeçilmez iletişim uygulamaların başında gelen Skype, internet üzerinden iletişim ve telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan popüler bir uygulamadır.

Sıradaki Haberi Oku  İranda sel felaketi: 11 ölü

Uzun zamandır iş dünyasında sıklıkla tercih edilen bu uygulama; HD görüntülü çağrılardançevirilerine, görüntülü konuşma sırasında ekran paylaşımından dosya aktarımına kadar birçok özelliği kullanıcılara sunuyor.

AndroidiOS

 

3. GOOGLE OLMADAN YAPAMAM DİYENLERE: GOOGLE HANGOUTS

2013 yılında Google tarafından kullanıcılarla buluşturulan Google Hangouts, anında mesajlaşma ve görüntülü görüşme platformu olarak tanınıyor. Google Hangouts, birinsanın video konferans ekipmanı kurmasına gerek kalmadan iletişimde olmasını ve toplantı yapmasını kolaylaştırıyor.

AndroidiOS

 

4. DEPOLANACAK DOSYA ALANI KALMAMIŞ OLANLAR İÇİN: GOOGLE DRIVE

Google’ın dosya depolamaya ve düzenlemeye yarayan hizmeti Google Drive, dosya ve belgelerin bulut ortamında depolanmasına ve paylaşabilmesinesunuyor. Kolay kullanımı ile dikkat çeken uygulamayı kullanmak için bir Gmail hesabına sahip olmanız gerekiyor.

AndroidiOS

 

5. İLETİŞİMİ KOPARMAK İSTEMEYENLER İÇİN: WHATSAPP

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iletişim denince ilk akla gelen mobil uygulamaların başında geliyor.

Sıradaki Haberi Oku  Kayseride zincirleme trafik kazası: 18 yaralı

İş dünyasında ve bireysel görüşmelerde oldukça yoğun kullanılan uygulama, aynı zamanda web uygulaması sayesinde bilgisayarlardan da kullanılabiliyor.

AndroidiOS

 

6. UZAKTAN TOPLANTI VE KONFERANS İÇİN: ZOOM

Zoom, bulut iletişimi kullanarak uzaktan konuşma ve görsel konferans hizmeti sunan popüler bir uygulamadır. Koronavirüs nedeniyle bir anda popüler hale gelen uygulama; uzaktan toplantı, konferans, webinar ve platformlar arası dosya paylaşımı gibi konularda oldukça başarılı.

AndroidiOS

 

7. PLANLARINIZI ORGANİZE ETMENİN YOLU: WUNDERLIST

Wunderlist, planlarınızı organize etmenin enyollarından biridir. Kişisel ve profesyonel iş takip listeleriniz içinbir arayüzlebir kullanım sunan uygulama, hatırlatma özelliği ile herhangi bir şeyi unutmanızı engelliyor. Ayrıca uygulama sayesinde diğer kullanıcılarla oluşturduğun planı paylaşabiliyor ve ortakedebiliyorsunuz.

AndroidiOS

 

8. BASKIYI EVE TAŞIYIN: CAMSCANNER

CamScanner, basılı kağıtlarınızı hızlıca göndermeniz adına size oldukçabirsunuyor. Fotoğrafını çektiğiniz belgenin sınırlarını otomatik olarak algılayan uygulama, çektiğiniz fotoğrafları çeşitli formatlara dönüştürerek baskıyahale getiriyor.

Sıradaki Haberi Oku  Ankarada kocasını iple boğarak öldürdü

Birçok platformla entegre olan CamScanner sayesinde dökümanınızı istediğiniz kişilerle istediğiniz formatta kolayca paylaşabiliyorsunuz.

AndroidiOS

 

9. EKİP RUHUNU EVDE DE YAŞAMAK İSTEYENLERE: SLACK

Slack, bulut tabanlı bir ekip iş birliği uygulamasıdır. Ekip içi paylaşımı rahat bir şekilde yapmanızı sağlayan uygulamada, çeşitli toplantılar yapabilir veya işleri ekibinize atayabilirsiniz.

AndroidiOS

 

10. ÇALIŞIRKEN SAĞLIKLI KALMAK İSTEYENLERE: SWORKIT

 

Evden çalışırken sağlığınız için spor yapmanız oldukça önemli. Sworkit,arayüzü ve deneyimli eğitmenleri sayesinde evde spor yapmayı oldukça kolaylaştırıyor. İstediğiniz tarzda dersi seçerek kendi programınızı oluşturabileceğiniz uygulama, sizi tanıyarak size özel çalışmalar da belirliyor.AndroidiOS

 

Tekno ‘on’ serimizin 17. bölümünün sonuna geldik. Bir sonraki bölümde bambaşka 10 içerikle karşınızda olacağız. Aşağıdaki bağlantıdan Tekno ‘on’ serimizin bütün bölümlerine ulaşabilirsiniz.

Tekno ‘on’ Tüm Bölümler

 

Instagram: @eshteknoloji

 

 

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri