Gündem

Evde kalırken de formunuzu koruyun

Evinizde formda ve hareketli kalabilmek için egzersizi ihmal etmemelisiniz. Bunun için kendinize bir “neden” bulun “Nedeninizi” bilmek, bir fitness programına bağlı kalmanın önemli bir adımıdır.

Motivasyonunuz yeterli değilse, net bir amaca sahip olmak (‘nedeninizi’ bilmek), önünüze çıkan engelleri ve kafanızdaki egzersiz ile ilgiliişaretlerini ortadan kaldırır. Sizin için anlamlı olanbir amaç tanımlamaya çalışın ve yardımcı olursa, telefonunuzunplan resmi gibi sizin için görünür olan bir yere not edin. Böylece motivasyonunuzu artırabilirsiniz.

Evde sağlıklı bir egzersiz programı için güvenilir eğitmenleri ve yayınları takip etmeyi unutmayın.

GERÇEKÇİ HEDEFLER BELİRLEYİN

Odaklanabileceğiniz ve başarabileceğiniz bir hedefe sahip olmak, egzersizinizin yönünü belirlemeye yardımcı olacaktır. Gerçekten elde etmek istediğiniz ve evinizin sınırları içinde gerçekçi bir şekilde yapabileceğiniz bazı fikirlerin bir listesini yazın.

Sıradaki Haberi Oku  Bingöl Meclisi toplu taşımaya zam talebini reddetti

Bazı örnekler şunlar olabilir:

– Amuda kalkmayı öğrenmek

– Hareket kabiliyetini geliştirmek

– Haftada en az 3evde egzersiz yapmak

– Her sabah 10 dakika esneme hareketleri yapmak

BİR PLAN YAPIN

Şimdi neyi,ve nebelirlediğiniz konusunda iyi bir fikriniz olduğuna göre, belirlediğiniz hedeflere nasıl ulaşabileceğinize bakalım. Büyük hedefinizi dahahedefler olarak ayırın ve ayırdığınız zamanda harekete geçebileceğiniz şeyleri düşünün.

Örneğin, hedefiniz aktif kalmak ve haftada 3egzersiz yaparakdurumunuzu korumaksa, ne türk egzersizler yapacaksınız? Tam vücut egzersizleri mi, yoksa 1 ağırlıklı üst vücut seansı, 1 ağırlıklı alt vücut seansı ve 1 kardiyo seansı yapmayı mı tercih edersiniz? Hedeflerinize ve ihtiyaçlarınızaşekilde programınızı özelleştirin.

ÇALIŞMA ALANI KURUN

Yatak odanız, salonunuz ve mutfağınız gibi evinizdeki belirli bir alanı egzersiz için ayırmak, hedeflerinizi destekleyen bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilir. Herkesin egzersiz yapabileceği bir oda veya bahçe olmayacaktır, bu yüzden sahip olduğunuz alanla mümkün olan en iyisini yapın. Biraz yer oluşturabilmek için bazı mobilyalar yerini değiştirmek isteyebilirsiniz. Ev egzersiziyle ilgili en iyi şey, iyi bir antrenman yapabilmek için çokalana veya kit parçasına ihtiyacınız olmamasıdır.

Sıradaki Haberi Oku  Hindistanda korona nedeniyle sokak yasağı ilan edildi

EKİPMAN İHTİYACINIZ VAR MI?

Bu; ihtiyaçlarınıza, hedeflerinize ve tercihlerinize bağlı olacaktır. Sadece vücut ağırlığınızı kullanarak etkili biregzersiz planı planlamak mümkündür, böylece ekipmanolmayabilir. Bununla birlikte, özellikle birkaç yıldır eğitim alıyorsanız, ekipmana sahip olmak elbettesağlayabilir. Pratik, çok yönlü veyer kaplamayan bazıjimnastiği ekipmanı, direnç bantları, halter ve yoga matı gibi ekipmanlar alabilirsiniz.

PROGRAMI AŞAMALI OLARAK YOĞUNLAŞTIRIN

Amacınızyapmak veya güçlenmekse, vücudunuz yaptığınız egzersize adapte olurken, vücudunuzayüklemelerden kaçının. Güç egzersizlerini aşamalı olarak yapmayı unutmayın. Aşırı yüklenmeler, egzersizlerinizi dahahale getirir.

Egzersizinizi aşamalı olarak yoğunlaştırmanın yöntemleri şunlardır:

– Artansayısı

– Dinlenme süresini azaltmak

– Tempoyu değiştirmek

– İzometrik egzersizler yapmak

– Daha iyi formda egzersiz yapmak

Sıradaki Haberi Oku  Kocaeli'de Başkan Büyükakın'dan Darıca'da esnaf ziyareti

– Artan yük / direnç

– Egzersizintaraflı bir versiyonunu yapmak

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri