Gündem

Evde duramayan yaşlı amca: Vallahi karımla kavga ettim

Türkiye’de koronavirüs vakalarının görülmesi nedeniyle, yetkililer önlem almaya başladı.

Birçok vatandaşın uyarıları dikkate almaması sonucu 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan kişilerin dışarı çıkması yasaklandı.

GÖREVLİLER BROŞÜR DAĞITTI

Muğla’da uyarılara kulak asmayan vatandaşlar, ‘sosyal mesafe’ tavsiyesine de uymayıp, parklardaki banklardayana oturdu.

Muğla Büyükşehir Belediyesigörevlileri, koronavirüs salgınına karşı alınması gereken önlem ve tedbirler konusunda otogar, park, pazaryeri, cadde ve sokaklarda bulunan vatandaşlara içinde bulundukları risk durumu ile ilgili bilgi verip, broşür dağıttı.

Evde duramayanamca: Vallahi karımla kavga ettim

“YAN YANA OTURUYORSUNUZ, MESAFE ÇOK YAKIN”

Menteşe Orgeneral Mustafa Muğlalı İşhanı önündeki parkta broşür dağıtımı yapan görevliler ile vatandaş arasında geçen diyalog dikkat çekti.

Sıradaki Haberi Oku  Ali Erbaş, korona hastaları için dua edecek

Görevliler, banktayana oturan iki kişiye, “Koronavirüs salgını nedeniyle dışarıya çıkmamanız sizin sağlığınız açısından daha iyi olacaktır. Şu andayana oturuyorsunuz. Özellikle mesafede çok yakın. Kronik hastalar ile yaşlılarda daha çok etkili olduğu için bu süre zarfında evde bulunmanız lazım” uyarısında bulundu.

“EVDE OTURA OTURA KARIMLA KAVGA ETTİM”

Bankta oturan Alaattin Kaya isekarşısında, “Evde otura otura vallahi karımla kavga ettik.” dedi.

Kaya’nın cevabı üzerinegörevlisi, “Sizin sağlığınız daha önemli” deyince Alaattin Kaya, parktan ayrılarak evine gitti.

Vatandaşların birbirleriyle olan mesafeyi korumadıklarını belirtengörevlisi, “Koronavirüs salgını hakkında bilgilendirme çalışmalarımız sürüyor. Halkımızı evde kalmaları ve bireysel olarak kendilerini nasıl koruyacakları hakkında bilinçlendiriyoruz. İnsanlarımızın mesafeyi korumadıklarınıettim. Evden dışarıya çıkmamaları konusunda sürekli uyarılar yapılıyor. Bu kritik süreçte bireysel önlemlerimizi alarak kurallara uyulması gerekiyor.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Kılıçdaroğlu'ndan '23 Nisan' mesajı

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri