Gündem

Emine nine, 69 yaşındaki engelli oğluna bakıyor

Ahırlı ilçesi Büyük Öz Mahallesi’nde hayatını sürdüren ve 28önce eşi Ramazan’ı kaybeden Avcu, zihinsel ve bedensel engelli olarak dünyaya gelen oğlu Celal’e ilerlemiş yaşına rağmenbir özenle bakıyor.

Oğluyla yalnız yaşayan Emine nine, ölümünün ardından evladının sahipsiz kalacak olmasının endişesini yaşıyor.

Avcu, oğlu Celal’le huzurlu birsürdüklerini söyledi.

İki çocuğu olduğunu anlatan Avcu, “Diğer evladım İstanbul’da yaşıyor. Ailesi orada, torunlarım var. Herarar, sorar. İhtiyaçlarımı karşılaro uzakta. Torunlarım dazaman gelirler, kalırlar. Celal ise gözümün nuru.” diye konuştu.

OĞLUNDAN HİÇ AYRILMADI

Avcu, komşu ve akrabalarının kendisine herdestek olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Ona gözüm gibi baktım. Çocuğum zihinsel ve bedensel engelli, kimseyevermez. Ne dersem onu yapar, hep yanımda. Nereye gidersem, benimle gelir. Okula gitti, orada bir dönem, kendi ihtiyaçlarını karşılamasını öğrendi. 69 yıldır hiç ayrılmadık. Yaşım ilerledi, hastalıklardan dolayı hiçbir yere gidemiyorum. Oğlumun yanında olmak zorundayım. Oğlumu gözümün önünden hiç ayırmıyorum, her türlü ihtiyacını karşılamaya çalışıyorum. Yaşım da 93, ben öldükten sonra oğlumun hali ne olur diye düşünüyorum.”

Sıradaki Haberi Oku  Konyada elektrik akımına kapılan genç hayatını kaybetti

Büyük Öz Mahallesi Muhtarı Süleyman Ceylan dave oğluna destek olduklarını belirtti.

Pazar, banka ve doktora gitmek istediklerionlara yardımcı olduğunueden Ceylan, “Allah rızası için yardım ediyoruz. Bu işten bir menfaatimiz yok. Köyümüz geneldekesim. Nüfusumuz da az. İhtiyaçlarımız noktasında dayanışma içerisindeyiz.” ifadesini kullandı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri