Gündem

Doktor çift çocuklarıyla teması kesti

Ülkemizde koronavirüs vakaları her geçen gün artıyor.

Yetkililerin tüm uyarılarına rağmen sokağa çıkıp sosyalgözetmeksizin yaşamına devam edenlerin yanında, ciddiyetin farkında olanbir çiftin uygulaması doğal birspotuna dönüştü.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Dr. Demet Acar, yaklaşık 10 gün önce koronavirüs şüphesiyle hastanedealtında tutulan hastaların tedavisiyle ilgilenmeye başladı.

Bunun üzerine Demet Acar, eşi Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Ali Acar ile karar alıp,oldukları için kendilerinin de virüs nedeniyle enfekte olabilecekleri şüphesiyle çocuklarıyla evlerini ayırdı.

Doktor çiftin çocuklarıyla görüştüğü anlar VİDEO

ÇOCUKLARINI ANNESİNE BIRAKTI

Ardından Demet Acar, 4 ve 14 yaşındaki 2 çocuğunu annesinin evine bıraktı.

Sıradaki Haberi Oku  Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Hampig Sasunyan’ tepkisi

Acar çifti, hastanedeki nöbetlerinin ardından annesinin evine gidip, kendileri apartmandaki asansör kapısı yanına koydukları sandalyeye, çocukları da evin kapısının yanına koyduklarıoturup, karşılıklı sohbet ediyor.

Buait paylaşılan video ise sosyal medyadagördü.

“FEDAKARLIK YAPMALIYIZ”

Yaklaşık 10 gün öncedışından Konya’ya gelen ve koronavirüs şüphesiylealtına alınan hastaların tedavisiyle kendisinin ilgilendiğini belirten Demet Acar, ”İlkdışından Konya’ya gelen hastalar, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Yazırbinasında karantina altına alındı. Bende 2 gün orada görevliydim. Sonra eşim, tedirgin oldu ve çocuklarla evi ayırmamız gerektiğini, sonuçta enfekte olabileceğimizi söyledi. Çocuklarla evi ayırdık. Annemin yanına bıraktım.  Ben nöbetten çıktıktan sonra eşimle birlikte, annemin evine gidip çocuklarımla asansörün önüne koyduğumuz 2 sandalyeye oturup sohbet ediyoruz. Onlar ise anneannelerinin kapısında sandalyede oturuyor. Evimizden demlediğimiz çayımızı da götürüp, çocuklarımızla sosyal mesafeyi koruyarak oynuyoruz, el teması kesinlikle yapmıyoruz. Yaklaşık 10 gündür çocuklarımızla kesinlikle temas etmiyoruz, çocuklarımıza sarılamıyoruz, öpemiyoruz. Tüm halkımızı daha duyarlı olmayaediyorum. Bizler fedakarlık yaparken onların da kısa bir sürede olsa taşın altına eline koymalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Hakaret ve tehdit eden saldırgan hakim için karar verildi

“SAMİMİ BİR KAMU SPOTU”

Çocuklarıyla sohbet ettikleri anına ait videoyu kardeşinin çektiğini belirten Acar, ”Kardeşimolmasın için görüntüleri çekti. Annem ise sokağa çıkan insanların duyarlı davranmaları için ısrarla o videoyu twitter’da yayınlanmasını istedi. Samimi bir sağlık çalışanındanspotu olarak değerlendirilmesini istiyorum” dedi.