Gündem

CNN spikeri göz yaşlarını tutamadı

Türkiye ve dünyada gündemin bir numaralı maddesi koronavirüs.

Ülke yönetimleri ölümcül virüse yönelik önlemler almaya devam ederken, yayın kuruluşları da halkı bilinçlendirmek ve uzmanların görüşlerine başvurarak seslerini duyurabilmek adına yayınlar yapıyor.

Bu yayınlardan biri de CNN Türk’teydi.

CNN spikeri Buket Güler’in sunduğu Mercek Altında programının konuklarından biri, İstanbul Aile Hekimleri Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Tamur’du.

Timur, koronavirüs gündemine ilişkin düşüncelerini dile getirdikten sonra, konuyuçalışanlarının güvenliğine getirdi.

CNN spikeri göz yaşlarını tutamadı VİDEO

“HEKİMLERİ AYAKTA TUTAMAZSAK KİMSEYİ AYAKTA TUTAMAYIZ”

Tamur, “Şu dönemde sağlıkta şiddet yasasının hemençıkması lazım.  Şu dönemdeçalışanına dokunana çokcezalar verilmesi lazım. Arkadaşlarımızın her gün hastalandığına dair veriler alıyoruz. Bu çokbir şey. Biz kardeşiz. Biz meslektaşlarımızla kardeş olmayı öğrenmiş insanlarız.Onların bir tanesinin hastalanması bizim için sıkıntılı bir durumdur. Bunun önlenmesi lazım. Yoğun bakımlar önlemlerini alıyor. Karşılarındakilerin hasta olduğunu biliyor. Ama hastanelerin birinci basamakta insanlarla karşılaşanarkadaşlarım, hemşire arkadaşlarım karşısındakinin hasta olduğunu bilmiyor. Onlar daha tehlikede. Hekimlerimiziçalışanlarımızı ayakta tutamazsak kimseyi ayakta tutamayız.” ifadelerini dile getirirken sesi titredi.

Sıradaki Haberi Oku  Samsung Galaxy S20 ve iPhone 11 Pro 20. kattan boşluğa bırakıldı

GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI, SÖZÜ ANKARA’YA BIRTAKTI

Bunun üzerine, Güler de duygularınaolamayarak göz yaşlarını tutamayınca yayınavererek sözü Ankara Muhabiri Dicle Canova’ya bıraktı.