Gündem

Citroen yedek parça

Citroen yedek parça

Sürücüler, otomobil markaları tarafından üretilen citroen yedek parça kullanabilir veya satış sonrası parçalar olarak adlandırılan parçalarla arızaları gidermeye çalışabilir. OEM terimi, otomobil markası tarafından geliştirilen ve aracı üretmek için kullanılan parçaları tanımlamak için kullanılır. İngilizce Orijinal Ekipman Üreticisi anlamına gelen OEM ürünleri, yan ürünlere göre biraz daha yüksek  fiyatla sunulmaktadır. Bir parçanın orijinal olması için araç üreticisi tarafından üretilmesi gerekmez. Otomobil üreticileri, parça üreticilerinin kendi orijinal ürünleri ve ambalajları arasında temel kalite standartlarını karşılayan parçalar üretmesini sağlar.

Otomobil üreticileri otomobilin tüm parçalarını kendileri üretmediği için normal şartlar altında bazı firmalar orijinal citroen parça üretiyor. Ayrıca araç ithalatçıları, araç yedek parçalarını garantili olarak temin etmektedir. Orijinal Ekipman Tedarikçisi anlamına gelen OES, OEM kavramına ek olarak, taşeronlar tarafından üretilen orijinal parçaları ifade eder. Öte yandan, satış sonrası pazarın bölümlerini tanımlayan OEP olarak adlandırılan ürünler de bir alt sektör olarak  temsil edilmektedir. Menşe ülke eşdeğeri olduğu söylenen bu parçalar, araç markası ne olursa olsun farklı firmalar tarafından üretilmektedir. Değiştirilen parçalar aynı işlevi görse de orijinal parçalarla aynı dayanıklılık ve garanti koşullarını sağlayamayabilirler.

Sıradaki Haberi Oku  Memduh Büyükkılıç'tan Özvatan'a müjdeler

Orijinal yedek parçalar satın almak için bunların otomobil üreticisinin markası tarafından üretildiğinden veya onaylandığından emin olun. Alt sektördeki tüm ürünler aynı görünüme sahip olduğu için anlamanız her zaman mümkün değildir. İstenilen kalitede olmayan yan ürünlerde erken çarpılma, istenilen etkinin sağlanamaması, artan yakıt tüketimi ve gürültü kirliliği gibi birçok sorunla karşılaşılabilmektedir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri