Gündem

Cezaevlerinde alınan tedbirler iki hafta uzatıldı

Adalet Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle daha önce cezaevlerinde alınan tedbirlerin süresini, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri kapsamında uzatma kararı aldı.

TEDBİRLER İKİ HAFTA DAHA UZATILDI

Açık ve kapalı ceza infaz kurumlarındaki avukat ziyaretibütün görüşler,ceza infaz kurumlarında kalanların özelhakları, hastalık ve güvenlik durumları dışında bir ceza infaz kurumundan başka kuruma yapılan nakiller, hükümlülerindışı çalışma, lokanta, sosyal tesis, dış kantin gibi işyurdu faaliyetleri iki hafta daha ertelendi.

ÖZEL İZİNLER VE AİLE GÖRÜŞME ODALARININ KULLANILMASI DA ERTELENDİ

Ayrıca,fazla koğuşlayapılan faaliyetlerin, ceza infaz kurumlarındaki ve çocuk eğitim evlerindeki aile görüşme odalarının kullanımının, ceza infaz kurumlarında anneleriylekalan 0-6 yaş grubu çocukların kreşe veokuluna gitmeleri ile çocukların dışarıdaki ebeveynleri ya da yakınlarına teslim edilmesi uygulamasının ertelenmesine ilişkin süreler de iki hafta daha uzatıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Mardin Valisi Mahmut Demirtaş şehit aileleri ve gazilerle buluştu

AVUKATLAR ZORUNLU DURUMLARDA KAPALI GÖRÜŞ YAPABİLECEK

Tedbirler çerçevesinde tutuklu ve hükümlü yakınlarıdurumlarda ziyaretlerini başsavcılık kararıyla yapabilecek. Avukatlardurumlarda maske ve eldiven takarak kapalı görüş yapabilecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri