• %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  80909,524
  % -2,41

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yılı törenle kutlandı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yılı törenle kutlandı
Spread the love

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’incidönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sunumu gerçekleşti.

TÖRENDE SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ DE YER ALDI

Cumhuriyet Meydanı’nda saat 09.00’da başlayan törene, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, bürokratlar, askerler, muharip gaziler, siyasi parti temsilcileri, sivilkuruluşu temsilcileri katıldı.

KATILIMCILAR BİRBİRLERİYLE TOKALAŞMADI

Hertörenlere katılan öğrenciler ise okulların tatil olması nedeniyle butörende yer almadı. Yabancı konukların da törene katılmadığı görüldü.

Tören için meydana gelen katılımcılar, koronavirüs tehlikesi nedeniyle tokalaşmak yerine ellerini kalbinin üstüne götürerek selamlaştı.

Sıradaki Haberi Oku  Serel Yereli, geceliği ile cama çıktı

ŞEHİTLER İÇİN TOP ATIŞI YAPILDI

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Şehitleri selamlamak adına Çanakkale Boğazı’nda bulunan TCG Heybeliada’dan 21 pare top atışı yapıldı.

ALTIN MADALYA BAYRAKLA GÖNDERE ÇEKİLDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından 1994 yılında, 253 bin şehit adına, 3972 Sayılı Kanunla, Çanakkale’ye verilen ve üzerinde ‘Çanakkale Geçilmez’ yazan altın madalya, Vali Orhan Tavlı,Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça ile Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından Türk bayrağına takıldı.

Şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından Boğaz Komutanlığı Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu. ‘Çanakkale Geçilmez’ yazılı altın madalya Türk bayrağı ilegöndere çekildi.

Sıradaki Haberi Oku  Çinin İstanbul Başkonsolosluğundan Türkiyeye destek

YORUMLAR YAZ