Gündem

BİST100 endeksi

Yurtdışı piyasalarda ABD’deki enflasyon endişeleri ve piyasalardaki ekonomik adımlar gündemde kalmaya devam ederken, yurtiçi piyasalarda Salı günü sert satışlar hakimdi. Salı günü, günün ilk yarısında sakin seyirde geçen endekste iç siyaset gündeminde piyasada oluşan söylentiler yurtiçini paniğe sürükledi ve panik satışlarıyla endeks günü 1.400 seviyesinden tamamladı.

Düne ise yurtiçi piyasalar tepki alımları ile %0,92 oranında yükselişle 1.413 seviyesinden başladı. Günün ilk yarısında yukarı yönlü eğilimini sürdüren endeks, ikinci yarıda da eğilimine devam etti ve özellikle kapanışa doğru bankacılık sektörüne gelen alımlarla günü %1,92 oranında yükselişle 1.427 seviyesinden tamamladı. Turizm sektörü payları %5,38 oranında değer kazandı.

İç piyasada odak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Partisinin Grup Toplantısındaki konuşmasına çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’İçişleri Bakanımızın yanındayız ‘’dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Nikah salonuna gelen davetlilerin ateşi ölçüldü

Dolar / TL tarafına bakıldığında ise TL’de negatif ayrışma Salı günü devam etti. 8,46’ya kadar yükselen kur dün ise 8,42 – 8,43 seviyelerinde dengelendi. 8,50 – 8,57 direnç, 8,35 – 8,25 destek seviyeleri olarak takibimizde kalmaya devam ediyor.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri